fbpx
Close

Üksikmängus U16 teise tiitli noppinud Ojakäär: mul oli täna teistsugune mänguplaan ja see töötas

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL/Igor Pissarev

Nagu juba kirjutatud, lõppes neljapäeval Eesti noorte meistrivõistluste esimene poolaeg. Selgusid U12 ja U16 Eesti noorte meistrid üksikmängudes ning U16 vanuseklassis ka paarismängutšempionid. Noormeeste seas olid ettearvatult edukamad MK Tenniseklubi poisid Oliver Ojakäär ning Markus Mölder.

Noormeestest jõudsid finaali kaks esimesena asetatut tartlast Oliver Ojakäär ja Markus Mölder. Esimene oli poolfinaalis kindlalt üle „kanadalasest“ Matthias Uwe Kasest 6:2, 6:3, Mölder aga sai jagu Denis Maijorovist (Tallink City SK) 6:1, 6:3. Seega toimus neljapäeval Kadriorus eelmise aasta U16 poiste finaali kordusetendus.

Ojakäär näitas täna küpsemat mängu ning alistas treeningkaaslase 6:2, 6:4.

„Tänane plaan oli mitte ainsatki punkti kergelt ära anda. Ja sellega vastane endast välja ajada. Ei olnud kavas agressiivsusega üle olla,“ rääkis vastne Eesti noortemeister.

Plaan õigustas ennast. Ojakäär suutis kindla mänguga esimese seti lõpus Mölderi näiliselt endast välja viia, sest pärast ühe punkti kaotust oma pallingul kostus üle väljaku hüüe:“ Mida ma tegema pean!!!“

Ojakääru kirjutatud stsenaariumi kohaselt jätkus kohtumine ka teises setis.

„Kokku kolm servimurret, sellest täna piisas,“ ütles Ojakäär.

Tänavune tiitel valmistab Ojkäärule rohkem rõõmu, kui 2020. aasta tiitel.

„Põhjus lihtne. Selle aasta finaalis mängisime me mõlemad palju paremini, kui eelmisel aastal,“ selgitas Kõrveküla noor sangar.

Noormeeste lohutusturniiril tunnistas ainult võite Samuel Olmaru (MK Tenniseklubi), kes otsustavas kohtumises alistas Viktor Fainsteini (Laagri TK) 8:4.

U16 poiste paarismänguturniiril olid finaalis vastamisi Ojakäär/Mölder – Villem Aadamsoo (EKSM)/Strasch.

Pingelise punkt-punkti mängu võitsid Tartu poisid 4:6, 7:6(6), 10:8. Nii said raske päeva lõpuks Möldrist ja Ojakäärust 2021. aasta kahekordsed U16 kuldmedalivõitjad.

„No neil (Aadamsool/Straschil) olid kõik võimalused tegelikult olemas. Teises setis olid nad ka peal 5:3, aga suutsime ikkagi võita. Otsustavaid punkte oli jube palju. Aadamsoo mängis supermängu, ikka väga hästi,“ kiitis Ojakäär. „Ja Strasch ka muidugi, aga Aadamsoo, kes muidu võrgus pole just maailmameister, näitas täna ka selles elemendis klassi,“ võttis Ojakäär matši lühidalt kokku.

U16 noormeeste paarismängu pronksi saavad Sten Hiiesalu (MK Tenniseklubi)/Romet Moosar (Tallink City SK) ja Kask/Robert Raag (Tallink City SK).

Reedel tehakse algust U18 meistrivõistlustega. Ojakäär alustab homme U16 pronksi Denis Maijorovi vastu. „Plaan? Ikka viimase võistluspäevani välja,“ ütles Ojakäär enesekindlalt.

scroll to top