fbpx
Close

U14 poiste GP-etapil võidutsesid “hispaanlased”

Petrik Tamtik. / Foto: Viktor Burkivski

Reedel lõppes Tallinnas Tondiraba väljakutel poiste GP 14 turniir kolmes tugevusgrupis. Võiduka duubli tegid Hispaanias David Ferreri akadeemias õppivad Petrik Tamtik ja Sander Sootla. 

Tamtik oli parim I tugevusgrupis ja Sootla II grupis ning koos jäädi alistamatuks ka paarismängus.

I tugevusgrupis, kus nelja parema sekka jõudsidki neli asetatud mängijat, oli Tamtiku (1) tee võiduni üsna sirge, vaid üksikute kurvidega. Nii poolfinaalis kui ka finaalis loovutas ta kolm geimi, alistades vastavalt Indrek Herman Raudkivi (3)  6:3, 6:0 ja Sten Hiiesalu (2) 6:2, 6:1.

Hiiesalu ei andnud poolfinaalis armu aasta nooremale Samuel Mandelkornile (4) 6:1, 6:0. Poiste I grupi lohutusturniiril pälvis esikoha Rasmus Erich Varunov 8:2 võiduga Viktor Fainsteini üle.

II tugevusgrupis ei olnud kuni finaalini vastast Sootlale. Poolfinaalis alistas ta Klim Paškovi 6:2, 6:1. Teises poolfinaalis alistas Pärnu poiss Tair Usmanov põlvevaluga kimpus olnud ja mängu pooleli jätma pidanud Ken-Martti Birki 5:7, 6:3, 5:0. Finaalis pidi Sootla jalad kõhu alt välja võtma, et jagu saada kaks aastat nooremast Usmanovist. Tulemusega 6:2, 7:6 (4) see õnnestus.

II grupi lohutusturniirl oli oodatult parim esimene asetus Patrik Rainer Kaljula. Haapsallane alistas finaalis Bruno Oskar Lauli 8:5.

III grupis sammus võidult võidule Hannes Rabi ning viis Haapsallu teise võidukarika. Nelja parema hulgas alistas ta Tallinna poisi Hugo Narmonti 6:2, 6:4 ja lõppvaatuses Karl Oskar Laane 6:1, 6:3. Laan oli poolfinaalis parem Dominic Mangist 6:2, 6:3.

Lohutusturniiril osutus edukaimaks Kaspar Jaani finaalivõiduga 8:2 Alexander Vdovitševi üle.

Poiste paarismängus pääsesid nelja tugevama kolm asetatud paari ja Sootla/Tamtik. Esimene asetus Georg Strasch/Kevin-Kristjan Uba läksid poolfinaalis vastamisi kolmanda asetusega Hiiesalu/Andre Karel Kallega. USTAs ühes grupis mängiv duo Strasch/Uba pani oma paremuse maksma otsustatavas setis 10:4. Ka teises poolfinaalis, kus turniiril neljandana asetatud paar Ignas Grusnius/Raudkivi kohtusid Sootla/Tamtikuga, läks matš otsustavasse setti. Sootla/Tamtiku närvid pidasid paremini vastu ja koolikaaslased jõudsid 4:6, 6:3, 11:9 võiduga kahe parema hulka. Finaalis alistasid nad Strasch/Uba 6:4, 6:3 ning vormistasid ilusa duubli.

Järgmine P14 GP turniir toimub kuu aja pärast Pärnus.

scroll to top