fbpx
Close

U14 klassi EM-võistlustel alustas võidukalt Oliver Ojakäär

– Oliver Ojakäär / Foto: Viktor Burkivski

Täna algasid kolmes linnas kolme vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused, kust Eesti saavutas viimati tiitli 2014. aastal, kui Moskvas U16 turniiril võidutsesid Kenneth Raisma ja Mattias Siimar.

Kuna vanemates klassides on veel eestlaste esimese päeva kohtumisi pidamata, siis siin uudises käsitleme ainult U14 turniiri Mostis (Tšehhi), kus paraku neljast eestlasest sai avaringis võidu ainult Oliver Ojakäär, kes alistas Haroldas Kulnyse (Leedu) 6:0, 6:1. Kuid Ojakäärul ei vedanud loosiga, sest 2. ringis läheb ta vastamisi neljandana asetatud Lukaš Velikiga (Tšehhi), kes pealegi mängib koduväljakul.

Markus Mölderil oli avaringis keerukas vastane – Tennis Europe U14 edetabeli 23. reket Patrick Schön (Šveits). Mölder, kes ise on samas rankingus 71., kaotas 4:6, 6:3, 2:6.

Loosiõnne ei olnud ka Eesti tüdrukutel. Brit Martin (89.) kaotas Cara Maria Mesterile (Rumeenia, 26.) 1:6, 4:6 ja Andrea Roots (84.) Anna Paradisile (Itaalia, 21.) 2:6, 1:6. Samas jäi väga palju TE edetabeli esisajasse mitte kuuluvaid tüdrukuid avaringis vabaks ning teises ringiski pole mitmel neist nii rasket vastast.

Ent paarismängudes said eestlased asetuse ning seetõttu paigutati otse 32 tugevama hulka 2. ringi. Ojakäär/Mölder on asetuse poolest 16. ja Martin/Roots 15. paar. Seetõttu pole eestlastel täna paarismängu kavas ja kõik kohtumised peetud.

scroll to top