fbpx
Close

U12 vanuseklassi Eesti meistrid on Elizaveta Anikina ja Bert Martin

– Elizaveta Anikina / Foto: Igor Pissarev/ETL

Neljapäeva ennelõunal jõudsid Kadriorus lõpule ka U12 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused. Tüdrukutest näitas klassi alles 11-aastane Elizaveta Anikina (USTA), kes võitis tiitli nii üksikmängus,  kui ka paarismängus koos Ksenija Semjonovaga (Tallink City SK), poiste üksikmängus tuli Eesti meistriks Viljandi noormängija Bert Martin (Fellin TK).

Anikina, kes läks turniirile kindla kullasoosikuna, loovutas viies kohtumises kokku ainult neli geimi! Poolfinaalis oli ta parem paarismängupartnerist Semjonovast 6:2, 6:0 ning finaalis Tartu tüdrukust Meribel Tamsalust (MK TK) 6:0, 6:1. Tamsalu sai poolfinaalis jagu Vera Morozovast (USTA) 6:3, 6:2.

Tüdrukute lohutusturniiri võitja väike medal pannakse aga Rakvere tüdruku Kätriin Kiige kaela, kes pingelises finaalis oli 9:7 parem  Stefanija Kononovast (Top One SK).

Tüdrukute paarismängus peeti Anikina/Semjonova – Elin Kalmus/Morozova vahel aga tuline lahing, milles tõmbas lõpuks pikema kõrre esimesena märgitud duo 4:6, 6:3, 10:8. Finaalis alistasid Anikina/Semjonova Aleksandra Maksimova (Tallink City)/Tamsalu 6.3, 6:2. Kolmanda koha teenisid lisaks Kalmus/Morozovale ka Amelia Maljugina (TC2000)/Marie Rõõmussaar (USTA).

Poiste turniirilgi jõudsid poolfinaalidesse neli esimesena asetatud tulevast noort tennisemängijat. Agressiivset mängu näidanud Hugo Thor Teiv FVTA, 1.) alistas Adrian Sheini (Top One SK,  6:4, 6:4 ja Bert Martin Gregor Tillissoni (MK TK) 3:6, 6:2, 6:4. Finaali avasetis mängis paremini Teiv ja võitis selle 6:2. Teine ja kolmas sett, kus Martin näitas küpsemat ja targemat mängu, lõppesid täpselt sama tulemusega, ainult et Martini kasuks. Viis aastat tagasi krooniti tüdrukute Eesti U12 meistriks Berti vanem õde Brit Martin.

– Bert Martin / Foto: Igor Pissarev / ETL

Poiste lohutusturniiril tunnistas ainult võite alles 10-aastane Robert Tamm (Tähtvere TK), kes turniiri lõppkohtumises oli 8:3 parem Patrick Kulakist (Tondiraba TK).

Poiste paarismänguturniiril tuli meistriks esimesena asetatud tandem Teiv/Tillisson. Poolfinaalis käis nende jaks üle Roger Moose/Oliver Saarnest (mõl Laagri TK ,3.)), matsis ei loovutatud geimigi, finaalis Martin/Sheini (2.) vastu oli mäng teisest puust. Lõpuks saavutsid võidu Teiv/Tillisson 6:3, 4:6, 10:5. Pronksise autasu teenisid veel lisaks Moose/Saarnele ka Robin Julius Sepp (FVTA)/Kristhor Tomi Vähi (USTA).

Reedel alustatakse Kadriorus U14 ja U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustega.

scroll to top