fbpx
Close

Marie Johanna Lapimaa krooniti kolmekordseks ja Edwin Averjanov kahekordseks Eesti noorte meistriks

– Marie Johanna Lapimaa (paremal) surub kätte Kätriin Reinvaldile / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti noorte meistrivõistlustel selgusid täna Kadriorus tšempionid U16 vanuseklassis. Neidude seas tegi puhta töö Marie Johanna Lapimaa (Tallink City SK), kes teenis tiitli kõigis kolmes mänguliigis. Noormeeste seas saavutas üksikmängus ja poiste paarismängus esikoha Edwin Averjanov ( USTA). 

Ilmataat oli seekord noortele tennisistidele armuline, vihmapause polnud, polnud ei liiga külm, ega liiga soe. Teisipäeval küll mängiti saju – ja raju hirmus, kuid kõik mängud said kenasti peetud. Huvitaval kombel on üllatusi vähevõitu. Kui kõigil viiel paarismänguturniiril ( PT U12 ja PT U16 ning U16 segapaar) jõudsid poolfinaalidesse neli esimesena asetatud duot, sama juhtus ka üksimängudes, ühe väikse erandiga, kui Hanka Mühlbergil (5.asetus, MK TK) õnnestus veerandfinaalis välja lülitada klubikaaslane Miriam Ränkel (4.asetus).

U16 noormeeste üksikmängufinaalis kohtusid kas esimesena asetatud noormängijat, Edwin Averjanov (USTA) – Ignas Grusnius (Tallink City). Poolteist tundi kestnud kohtumise võitis esimesena asetatud Averjanov 6:2, 7:5. Esimene sett läks kiiresti, teises muutus Averjanov pisut passiivseks ning see lubas Grusniusel murdega 5:4 ette minna. Oma servi aga hoida ei õnnestunud ning seisul 5:6 kaotas Grusnius aktiivsemat tennist näidanud Avarjanovile veel ühe servigeimi. Pronksmedalid läksid mõlemad USTA poistele Ken Inkile ja Samuel Mandelkornile. Esimene jäi poolfinaalis alla Averjanovile 4:6, 6:2, 2:6 ning teine Grusniusele 6:4, 1:6, 5:7.

Edwin Averjanov / Foto: Igor Pissarev

U16 poiste lohutusturniiri finaalis oli Robin Rait Rikberg (Tähtvere TK) 8:3 parem Oliver Parikust (USTA).

Neidude üksikmängu oodatud finaalis ei jätnud aga Marie Johanna Lapimaa (1.asetus) rohkelt lihtvigu teinud Kätriin Reinvaldile (Avantage, 2.) võimalust 6:2, 6:1. Õnnitlusi vastu võttes sõnas ka Lapimaa, et Reinvald kinkis täna kõik ära…Neidude omavaheline seis ETLi egiidi all peetud kohtumisetes on nüüd 8:7 Lapimaa kasuks, viimati Tähtveres peetud Eesti Karikavõistlustel oli peale jäänud Reinvald. ENMV pronksid teenisid Mühlberg ja alles 13-aastane Nora Olivia Adamson (Tallink City). Adamson hakkas Reinvladile kõvasti vastu poolfinaalis (6:4, 1:6, 5:7) ning Mühlberg pidi tunnistama Lapimaa 6:3, 6:2 paremust.

Tütarlaste lohutusturniiri võitis Elizabeth Averjanov, kes finaalis alistas Rebeka Rohumägi (MK TK) 8:6.

Paarismänguturniiri finaalis alistasid Averjanov/Ink kindlalt 6:2, 6:1 Grusnius/Mandlekorni. Pronksmedalid riputatakse Patrik Rainer Kaljula/Kaspar Lusti (Avantage) ja Ken Martti Birk (MK TK)/Rasmus Stalmeisteri (Tallink City) kaela.

Tütarlaste paarismängus võidutsesid Adamson/Lapimaa olles finaalkohtumises paremad Tartu tüdrukutest Mühlberg/Räneklist 6:1, 6:3. Poolfinaalid jõudsid ning ühes sellega teenisid kolmanda koha Karoliina Kuhi (USTA)/Eleanora Roos (Tondiraba) ning Adelija Danheli (Tondiraba)/Miia Mihailov ( MK TK).

Segapaarismänguturniiri finaalist kujunes aga Stalmeister/Lapimaa ja Grusnius/Reinvaldi vahel tõeline põnevusmatš, kus sai näha kõike: häid joonelööke, vapraid vaheleminekuid kui dramaatilisi eksimusi. Esimese seti võitsid napilt Grusnius/Reinvald 7:5. Teises setis oli neil ka seisul 5:4 kaks matšpalli, kuid realiseerida neid ei õnnestunud, ühel neist kõmmutas Grusnius rabaku võrgu kohalt pikaks…Teine sett Stalmeister/Lapimaale 7:6 (4). Otsustav tiebreak sett kulges punkt-punktimängus, kus esimesena jõudsid taas kahe järjestikuse matšpallini Grusnius/Reinvald (9:8, 10:9), kuid ka sellest ei piisanud. Lõpuks võitis meistritiitli Tallink City SK paar Stalmeister/Lapimaa 12:10.

Noorte tennisepidu jätkub juba reedel, kui Kadriorus algavad meistrivõistlused U14 ja U18 vanuseklassis.

scroll to top