Tubli! Sten Hiiesalu võitis Tartu J30 turniiri

Sten Hiiesalu. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Laupäeval Tartus lõppenud ITFi juunioride J30 kategooria turniiri võidu jättis kodulinna Sten Hiiesalu, kes finaalis sai jagu Poola noormängijast Jan Chlodnickist 6:3, 6:3. Eesti neidudest jõudis üksikmängus poolfinaali Lisette Aljas.

Turniiritabelis esimest asetust omanud 17-aastane tartlane Hiiesalu alistas teel turniirivõidule Tymofil Karpaliuki (Ukraina) ja Leo Wrighti (Suurbritannia) võrdse tulemusega 6:3, 6:3. Veerandfinaalis oli eestlane selgelt parem läbi turniiri väljakul väga tujukalt käitunud taanlasest William Thulinist 6:2, 6:1. Poolfinaalis polnud Hiiesalule vastast Daniela Folkheimsist (Läti) 6:0, 6:1 ning ka finaalis ei tekkinud võitjast kahtlust. 15-aastane poolakas Jan Chlodnicki alistus meie mängijale 6:3, 6:3.

Noormeeste üksikmängus jõudsid Eesti mängijatest veel poolfinaali Edwin Averjanov ja veerandfinaali Nikita Smirnov.

Neidude turniiril oli Eesti parim Lisette Aljas, kes kolme võiduga mängis end poolfinaali. Esimeses ringis oli Aljas parem Läti mängijast Karina Jonicenokast 6:1, 6:1, seejärel täpselt sama skooriga Karoliina Krookist (Soome).  Veerandifnaalis alistas kolmanda paigutusega Aljas Polina Korolova (Läti) 6:3, 6:4. Ka poolfinaalis oli Eesti neiu vastaseks lätlanna, sedapuhku teist paigutust omanud Madara Markevica. Kolmandat võitu lõunanaabrite üle aga ei tulnud ning finaali jõudis 6:4, 6:4 võiduga Markevica. Finaalis tuli ka lätlannal kaotusekibedust tunda, sest finaalis oli 1:6, 6:3, 6:4 parem ning turniiri võitis Erika Novakova (Tšehhi).

Paarismänguturniiril jõudis Aljas koos Marie Johanna Lapimaaga finaali.  Esimesena asetatud Eesti duo sai poolfinaalis loobumisvõidu Tšehhi/Läti paarilt Novakova/Laura Sparnina ning finaalis tuli tunnistada Läti paari Kamilla Cernousova/Korolova 6:2, 6:3 paremust. Hea turniiri tegid ka Hanka Mühlberg/Eleanora Roos, kes jõudsid poolfinaali. Noormeeste seas oli Eesti paaridest edukaim vendade Indrek Herman Raudkivi ja Luukas Raudkivi kooslus, kes samuti mängisid end nelja tugevama paari hulka.

Juba esmaspäeval algab Tallinki tennisehallis juunioride ITFi J30 kategooria turniir.