fbpx
Close

Treener Redt Reimal: Anett leidis tasakaalu stabiilse ja agressiivse mängu vahel

Pärast võidumängu on tõeliselt vaba tunne. Anett Kontaveit löömas allkirjastatud palle publikusse. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit on näidanud WTA finaalturniiril väga head mängu ja praegu tekib tõesti selline tunne, et teda ei olegi võimalik pidurdada, kui isegi maailma kolmas ja neljas reket pole sellega hakkama saanud. Viimasest 30st mängust on ta nüüd võitnud 28 ja 12 viimast mängu järjest.

Seepärast küsis Tennisnet treener Redt Reimalilt: kas Anett ongi nüüd kindel WTA finaalturniiri võitja? “Nii lihtne see pole,” naeris Reimal. “Eks vaatame, kuidas ta üha suurenevate pingetega toime tuleb. Seni on tulnud üle ootuste hästi. Praegu ei paista kuskilt, et ta ei saaks pingega hakkama. Tänases mängus oli väga hea näide esimese seti lõpp. Anett sai mängu esimese murdepalli, mis oli ka settpall. Ja kuidas ta selle punkti mängis, see näitas väga head keskendumist ja enesekindlust. Pliškova ei teinud talle settpalli võitmist lihtsaks, aga Anett võttis selle ära.”

Reimal rõhutas, et väljaku intervjuus mainis Anett, et püüdis olla aktiivne, kuid mitte üle pingutada. “Nii see täpselt oligi. Ta leidis tasakaalu stabiilse ja agressiivse mängu vahel. Tingimused ei ole Mehhikos lihtsad ja liigse riskiga seal midagi ei saavuta,” ütles Reimal. “Kuid Anetti serv oli isegi parem kui esimeses mängus Krejcikovaga. Ning ma ei kiidaks ainult tema esimest, vaid ka teist servi. Tundus, et neil oli treeneriga kindel plaan lüüa teine serv võimalikult pikalt, sest Pliškova läks seda ründama, aga Anett ei andnud talle võimalust teist pallingut survestada.”

Kolmas aspekt, mille Reimal välja tõi, oli Pliškova esimese servi oodatust väiksem mõju. “Pliškova lõi vahel hästi, aga mitte kogu aeg. Sellest piisas Anettile. Kartsin Pliškova esimest servi väga, kuid Anett kohanes ja teises setis suutis ka kõrge põrkega servi hästi mängu panna,” lisas Reimal.

Treener tunnistas, et Anett on näidanud turniiril parimat tennist, aga A-grupis on peetud vaid üks voor ja seal võivad ka mängijad veel hoogu sattuda. “Mulle tundub, et Anetti peamiseks rivaaliks võib kujuneda Paula Badosa, kelle mängustiil sobib Mehhiko keskmäestiku keeruliste tingimustega. Ta suudab lihtvigu vältida,” ütles Reimal.

scroll to top