fbpx
Close

Treener Mouratoglou: Serena on valmis võitma 24. slämmiturniiri

– Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou / Foto: Scanpix

Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou, kelle salamärkide tõttu määratud karistus viis tema õpilase US Openi finaalis endast välja, on kindel, et kui New Yorgis polnud Serena veel valmis tiitlit võitma, siis nüüd Australian Openil on.

“Tema füüsis on praegu parem kui viis kuud tagasi. Ehkki ta tegi kõva tööd, et jõuda tagasi tippvormi, ei jätkunud tal selleks aega. Lapse saamine on naise elus tähtsaim asi ja profisportlane vajab pärast sellist sündmust lihtsalt rohkem aega tippu naasmiseks. Nüüd on ta valmis nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt, sest ta on jõudnud oma uue eluga lapse emana juba piisavalt harjuda,” rääkis Mouratoglou.

Williams võitis oma seni viimase slämmiturniiri 2017. aastal siinsamas Austraalias, kui ta oli juba teist kuud lapseootel. Järgmine võit tähendaks Serenale 24. suure slämmi turniiri üksikmängu võitu, millega ta jõuaks võrdsele tasemele Margaret Courtiga.

“Ta mängib heal tasemel. Usun, et tal oli vaja enda tõestamiseks üht tõsist võitlust, mis täna just aset leidis ja õnnelikult lõppes,” ütles Mouratoglou, kes usub alati Serena võitu. “Kui ma seda ei usuks, peaksin kedagi teist treenima. Tegelikult ma usun seda alati. Ajus on see kinnistunud, sest ta on ju Serena.”

Mouratoglou on nüüd seitse aastat treeninud Serenat ja mõistnud, et suured meistrid mõtlevad mõnda asja teisiti kui enamik tennisiste. Mouratoglou tõi näite: “2012. aastal ta kaotas Prantsusmaa lahtistel esimeses ringis, aga seejärel võitis kõik, mis võita andis: Wimbledoni, olümpiakulla, US Openi. Järgmisel aastal ta rääkis enne Pariisi sõitu, et Prantsusmaal on tal olnud raske, ta pole seal võitnud 2002. aastast saadik, kuid peaksime nüüd selleks treenima. Ja ta võitiski 2013. aastal. Sai karika kätte ja ütles: teeme nüüd natuke lõdvestusharjutusi. Kahe minuti pärast ta lõpetas oma liigutused ja ütles: nüüd läheme ja võidame Wimbledoni. Ta oli 11 aastat oodanud seda tiitlit ja kümne minuti pärast ta keskendus juba uuele eesmärgile. Aga mõni mängija tähistab oma üht võitu 15 aastat.”

Mouratoglou juhendamisel on Serena võitnud kümme slämmiturniiri olümpiakulla ja kolm WTA finaalturniiri.

scroll to top