fbpx
Close

Toomas Leius tegi kaasa Urmas Sõõrumaa sünnipäevaturniiril

– Toomas Leius ja Urmas Sõõrumaa / Foto: Viktor Burkivski

Novembri lõpus toimus Tere Tennisekeskuses Tenniseklubi XO traditsiooniline turniir U.S. Open, mis arvult juba kahekümnes. Turniiri patroon ja elluärataja on EOK president Urmas Sõõrumaa. 

U.S. Openi näol on tegemist rahvusvahelise meeskondliku turniiriga, kus osalevad nii harrastajad kui endised mängijad. Ühtlasi tähistab Urmas Sõõrumaa selle turniiriga oma sünnipäeva.

Sagedane külaline on Eesti kõigi aegade edukaim meestennisist Toomas Leius, nii ka see aasta. Lisaks Eesti tiimidele on aastate lõikes võõrustatud külalismängijaid Soomest, Leedust, Lätist, Venemaalt, Valgevenest ja Ukrainast. Sportlastest on kõige nimekam külaline olnud ehk Leedu korvpalli suurkuju Šarunas Marčiulionis. Turniiri on väisanud ka sellised tuntud Eesti spordinimed nagu Erki Nool, Allar Levandi ja Indrek Sei.

Tänavusel turniiril oli kuus tiimi, neli Eestist, üks Leedust ja üks Soomest. Iga meeskond pani välja neli paari, seega koosnes iga matškohtumine neljast mängust. Nagu eeldada võis tuli esikohale tugev Leedu meeskond, kes kaotas vaid ühe mängu ja seda finaalis Team Urmasele. Muideks ainsa võidupunkti noppis leedulaste vastu just Toomas Leius koos Silver Karjusega.

– Võidukas Leedu meeskond / Foto: Viktor Burkivski

Kolmas koht kuulus peamiselt Tenniseklubi XO liikmetest koosnevale tiimile XO Neljapäev, kes alistas kohamatšis tenniseklubi 777.

Tuntumatest persoonidest lõid turniiril kaasa muuhulgas ka tennist rahaliselt toetava Alexela omanik Heiti Hääl, Leedu üks rikkamaid ärimehi ja Apranga omanik Darius Mockus, endine Soome tipptennisist Mika Hedman, ärimees Kalev Roosiväli jpt.

scroll to top