fbpx
Close
PAF.ee

Thiem üllatas ka Djokovici ja tagas pääsu poolfinaali

Võidu järel pikali visanud Dominic Thiem on saaniud istukile ja naudib suurt triumfihetke. / Foto: EPA/Scanpix

Seni peamiselt liivaväljakute spetsialistiks peetud Dominic Thiem (Austria, 5) on ATP finaalturniiril Londonis üllatanud tennisesõpru Roger Federeri (Šveits, 3) ja Novak Djokovici (Serbia, 2) alistamisega.

Jah, pärast ATP finaalturniiri kolme võistluspäeva on suur kolmik (lisaks Djokovicile ja Federerile ka maailma esireket Rafael Nadal) kogunud Londonis vaid kaks võitu viiest mängust. Nüüd on juba ka selge, et üks kahest, kas Djokovic või Federer, ei pääse nelja parema hulka. Nad selgitavad neljapäeval omavahelises mängus, kes pääseb Thiemi kõrval Björn Borgi nimelisest alagrupist poolfinaali.

Pärast teisipäeva hilisõhtust võitu on Thiem omavahelistes mängudes Djokovici vastu taga vaid 4:6, kusjuures paari esimesed viis kohtumist oli võitnud serblane. Tõsi, Thiemi viimase aja edu põhines peamiselt selles, et nad kohtusid Djokjoviciga neli korda järjest liivaväljakutel ja austerlane võitis neist mängudest kolm, kaasa arvatud tänavu Roland Garrosi slämmiturniiri poolfinaalis.

Mäng ise oli seekord ülimalt põnev, sest Thiem võitis napimast napimalt 6:7, 6:3, 7:6. Esimese seti algul nähti kummaltki poolt üht murret, aga alates seisust 3:3 hoidsid mehed üsna kindlalt oma servi. Tie-breakis oli serblane kogu aeg juhtiv pool, viik tuli tabloole vaid seisuks 5:5, siis võitis Djokovic kaks viimast punkti. Teise seti algul murdis Thiem Djokovici servi, läks 3:0 ette ja hoidis seda edu. Otsustavas setis juhtis austerlane murdega kahel korral, neist teisel juhul seisul 6:5. Kuid järgmises geimis loovutas serblane tõrjel Thiemile vaid ühe punkti. Initsiatiiv näis minevat Djokovicile, kes juhtis otsustava seti tie-break’is 4:1. Thiem aga võitis seejärel kaks punkti servil, kaks punkti tõrjel ja veel ühe servil, juhtides 6:4. Esimene matšpall ei toonud tulemust, aga teise Thiem võitis.

“See oli üks neist erilistest mängudest, milleks olen valmistunud kogu elu lapsepõlvest saadik,” ütles Thiem paatosega. “Tõeline lahing erakordses õhkkonnas, mis tõi võidu meie spordiala legendi üle. Tie-break’i kaotusseisust 1:4 tulin välja ka õnne kaasabil, aga ma ei unusta seda mängu kunagi. Novak on maailma parim mängija ja pidin tema alistamiseks tegema midagi ainulaadset.”

Djokovic tõstis esile vastase riskantset, aga õnnestunud mängustiili. “Arvan, et olen elu jooksul mänginud vaid üksikuid kohtumisi, kus vastane ründab iga palli,” ütles Djokovic. “Ta oli täna uskumatu ja mõnikord täiesti imeline, et ta lõi täiest jõust ja kõik pallid kukkusid ikka sisse.”

Õhtuse nn eepilise mängu varju jäi Federeri “tagasihoidlik” 7:6, 6:3 edu Matteo Berrettini (Itaalia, 8) üle. Nii palju võib enne Djokovici ja Federeri otsustavat mängu võrrelda, et šveitslane võitis Berrettinit napimalt ja kaotas Thiemile kindlamalt kui tema rivaal. Seisuni 7:6, 4:3 ei olnud Berrettinil ühtki murdepalli, kuid järgmises geimis sai ta neid koguni kolm. Kui aga murre jäi realiseerimata ja 4:4 asemel oli seis 5:3, kaotas Berrettini lõpetuseks hoopis oma servigeimi.

Kolmapäeval kohtuvad Andre Agassi nimelise grupi teises voorus Rafael Nadal (Hispaania, 1) – Daniil Medvedev (Venemaa, 4) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) – Alexander Zverev (Saksamaa, 7).

scroll to top