fbpx
Close

Thiem alistas Nadali, kuid pole edasipääsu veel kindlustanud

Dominic Thiem annab intervjuud, taustaks enda pilt ja kiri: Match Winner. / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis peeti teisipäeva õhtul eriti kõrgetasemeline matš, kus Dominic Thiem (Austria, 3) alistas Rafael Nadali (Hispaania, 2) 7:6, 7:6.

ATP kodulehekülg juba ristis (kuigi küsimärgiga) selle kohtumise aasta mänguks. Kui minna kohe statistika juurde, siis tähelepänuväärne on fakt, et Thiem tegi 37 äralööki ja 22 lihtviga, Nadal vastavalt 25 ja 16. Seega olid mõlemad selges plussis, mis on üks peamisi kõrge taseme näitajaid.

Thiem on üks väheseid mängijaid maailmas, kes suudab ka pikkades tagajoone pallivahetustes Nadaliga sammu pidada ja tänane kohtumine näitas, et austerlane oli selles osas isegi aktiivsem – ta tegi ju 12 äralööki rohkem. Ka varasem statistika näitab, et isegi liivaväljakul pole Nadal Thiemi vastu selges plussis – 8:4. Kõvakattel on pärast tänast juhtimas Thiem 2:1 (üldseis seega 9:6 Nadalile) ja analoogiliselt lõppes nende eelmine kohtumine Australian Openi veerandfinaalis, kus võitis Thiem 7:6, 7:6, 4:6, 7:6. Kui ka see mäng olnuks parem kolmest setist, olnuks tulemus sama!

Esimeses setis servisid hästi mõlemad mehed, seisuni 6:6 jõuti nii, et kummalgi polnud murdepalli. Seda üllatuslikum oli aga tie-break, kus 16st punktist 11 võitis tõrjuja! Nadal oli oma servil juba ees 5:2, aga sellele tie-break’ile omaselt kaotas kaks punkti pallingul ja Thiem võrdsustas mängu. Nadal sai settpallid seisudel 6:5 ja 7:6, aga jättis need kasutamata, kuid Thiem seisul 8:7 mitte.

Teises setis õnnestus Nadalil lõpuks ka murre seisuks 4:3, aga Thiem võttis selle järgmises geimis tagasi ja nii jõuti jälle tie-break’i. Tõsi, selleks pidi Nadal seisul 4:5 päästma kolm matšpalli. Lihtvigu tehti täna vähe, aga üks neist võis mängu otsustada, kui Nadal kaotas punkti oma servil ja jäi taha 3:4. Thiem võttiski hiilgava mänguga kaks punkti oma servil ja siis ühe ka Nadali servil – 7:4.

Natuke ka servi statistikat (Thiem eespool): ässad 6:2, topeltvead 2:1, esimese servi õnnestumisprotsent 63-64, esimeselt servilt võidetud punktid 78%-71%. Mängujärgses intervjuus nentis austerlane, et on praegu väga heas füüsilises ja vaimses vormis. “Sellegipoolest olin esimeses setis lähedal kaotusele. Tie-break’is 2:5 on Rafa vastu väga raske seis,” tunnistas Thiem.

Thiem on alagrupis London 2020 võitnud kaks mängu, aga pole edasipääsu kindlustanud. Kui täna hilisõhtul (mäng algab kell 22) Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) alistaks Andrei Rublevi (Venemaa, 7), oleks Thiem kohe alagrupi võitja, aga vastupidise tulemuse korral sõltub kõik viimase vooru mängudest.

scroll to top