USA Tenniseliit tutvustas reegleid, mis kehtivad turniiri ajal nn “mullist” väljumise ja tennisekeskuses liikumise osas.
Reeglites selgus, et majutusse on pandud nüüd ka lisaklausel, et tennisist ei pea tingimata elama nendes hotellides, mida siis koroonaviiruse tingimustes püütakse väljast tulevate mõjude eest sulgeda ja samas tennisiste neis “kinni hoida”.
Nimelt on korraldajad andnud mängijaile võimaluse tellida endale turniiri ajaks ka eramajutus, aga lisaks sellele, et niisugune variant läheb igal juhul kallimaks, tuleb eraldi elavatel tennisistidel kinni maksta ka selle maja või korteri 24-tunnine turvateenistus. Vastasel juhul peaks korraldajad palkama suure hulga lisaturvamehi, sest valvata tuleb ka eramajades elavaid mängijaid, et nad kuhugi linna peale jalutama ei läheks.
“Mullist” (ehk siis tennisekeskus + ööbimispaik) lahkumiseks peab mängijal olema kas turniiri peaarsti või direktori Stacey Allasteri kirjalik luba. Kui mängija lahkub ettenähtud piiridest ilma loata, siis ta võetakse turniirilt maha ja talle määratakse trahv. Kui sarnaselt käitub treener või mõni muu mängija abiline, siis ta peab 24 tunni jooksul turniirilt lahkuma ning diskvalifitseeritakse hooaja lõpuni ja lisaks keelatakse tal osavõtt 2021. aasta US Openist. Mõistagi võetakse turniirilt maha mängija, kes haigestub koroonaviirusesse, aga ta peab lõpetama võistluse ka juhul, kui haigestub tema treener või abiline.
Võistluskeskuses on mängijate liikumine piiratud sel määral, et palju tennisiste ei satuks üheaegselt samasse kohta. Näiteks riietusruumi lubatakse korraga vaid 30 mängijat ja ilmselt on see arvestus tehtud vastavalt kohtumiste arvule, mis erinevatel väljakutel peetakse. Ehk siis sisuliselt ei tohi mängija, kelle kohtumine on näiteks 4-5 tunni pärast, riietusruumi siseneda.
Aga kuna mängijatel on vaja enne enda võistlust treenida ja soojendust teha, samuti puhkeruume kasutada, siis selles osas on USA Tenniseliit teinud niisuguse täienduse, et mängijate käsutusse antakse ka need alad, kus tavaliselt võistluse ajal viibivad pealtvaatajad. Nii saab puhkepiirkonda laiendada ja ühes kohas ei pea korraga olema palju mängijaid.
Just ebameeldivate piirangute, aga võib-olla ka viirusekartuse tõttu on mõned tippmängijad teatanud US Openist loobumisest. Oleme teatanud Ashleigh Barty, Rafael Nadali ja Fabio Fognini loobumisest, kuid neile lisandus ka Stan Wawrinka, US Openi 2016. aasta võitja. Paljudel mängijatel on endiselt dilemma: kas minna või mitte? Igatahes Andy Murray, kes võitis US Openi 2012. aastal, juba ütles, et “tagasilöögid võivad olla tõsised”, kui mõni mängija ei pea protokollist kinni. Aga samas Murray pelgas, et ikka leidub neid tennisiste, kes püüavad “mullist” vabadusse pääseda.
Murray aga rõhutas, et kindlasti tuleks läbi vaadata reegel, kas tennisist peab pärast USA-st naasmist viibima kaks nädalat karantiinis. Murray tõi näite, et kui turniiri parimad saavad hakata alles pühapäeval New Yorgist lahkuma ja jõuavad järgmisel päeval Euroopasse, siis jääb Roland Garrosi slämmiturniirini täpselt kaks nädalat ja selle aja ei saa tennisist midagi muud teha, kui füüsilisi harjutusi kodustes tingimustes karantiinis olles. Kuid WTA ja ATP on vähemalt seni väitnud, et profitennisistid ei pea karantiinireeglit täitma.
Üks kahtlejaist on endiselt maailma esireket Novak Djokovic, kes Serbia meedia teatel pole veel lõplikku otsust teinud. Djokovicil on muidugi oma huvi USA-s mängida. Esiteks, saaks ta maailma esireketi koha kindlustamiseks juurde palju punkte, sest eelmisel aastal kaotas ta 1/8 finaalis (NB! Nadalile jäävad vastavalt uutele reeglitele alles 2019. aasta punktid, mistõttu ta midagi ei kaota). Nii oleks Djokovicil suurem perspektiiv kerkida esireketina oldud nädalate arvu poolest maailma parimaks ja jõuda lähemale ka Roger Federeri 20 slämmitiitlile.
USA Tenniseliit on hoolimata riigi võimetusest koroonaviirusesse haigestumist vähendada võtnud kindla seisukoha viia läbi nii Cincinnati turniir kui ka US Open. New York Timesi ajakirjaniku Christopher Clarey sõnul ei ole keerulises seisus oluliselt vähendatud ka auhinnaraha, mida pidavat antama 95% eelmise aasta summast. Samas on vähendatud paarismänguturniridest osavõtjate arvu ja ära jäetud kvalifikatsioon, mistõttu ka sealt hoitakse auhinnaraha kokku. Kuna mängijaid osaleb vähem, siis on esimese ringi kaotaja tasu juba 61 000 dollarit (mullu 58 000).
Nii et kui tennisemaailmas räägitakse pea iga päev, et US Open võib ka lõpuks ära jääda nagu juba jäid Hiina turniirid ja Madrid Open, siis tundub, et ikka ei jää. Sest vähemalt teleülekannete ja sponsorite tulud saavad korraldajad kätte, kuigi piletirahast jäävad ilma.