fbpx
Close

Tennis aitas male maailmameistril vaimu värskendada

-Tennis | Foto: Pixabay

Londonis oli tänavu novembris üheaegselt kaks suurt spordisündmust – tennise ATP finaalturniir ja male MM-matš, mis algas tennisevõistlusest kaks päeva varem, kuid seni veel kestab.

Male MM-i tiitlikaitsja Magnus Carlsen (Norra) leidis aega läbi minna ka O2 Arenalt ja vaatas matši puhkepäeval Alexander Zverevi poolfinaalivõitu Roger Federeri üle. Norra ajakirjandusele ütles Carlsen, et kuues partii, kus ta pidi mitu tundi kaitsma rasket seisu, kuni suutis Fabiano Caruana (USA) vastu viigi välja võidelda, võttis temalt kõvasti energiat, lisaks kulus aega ootamatult male MM-finaalile saabunud dopingukontrolli juures proovi andmine. “Tennis pakkus naudingut ja värskendas ka vaimu,” tunnistas male maailmameister.

Kui mõnda tennisesõpra huvitab ka male, siis MM-matši seis on hetkel 5:5 ja kõik kümme partiid on lõppenud viigiga. Kui paremus 12 partiiga ei selgu, otsustavad kiir- ja välkmalepartiid. Eestis on male ja tennise seos täiesti olemas, sest meie tuntuim suurmeister Paul Keres tuli tennises Kalevi meistriks paarismängus ja on teeninud pronksmedali ka Eesti meistrivõistlustelt.

scroll to top