fbpx
Close

Coric võitis kindlalt Chardy, Prantsusmaa kapteni “kavalus” esialgu ei toimi

Borna Coric Davis Cupi esimeses mängus. / Foto: EPA/Scanpix

Davis Cupi finaal Lille’is Pierre-Mauroy staadioni katuse all algas väljakuperemeestele halvasti, kui Horvaatia teine number Borna Coric (ATP 12.) alistas Prantsusmaa esimeseks numbriks paigutatud Jeremy Chardy (40.) 6:2, 7:5, 6:4.

Paigutatud esimeseks on siin kirjutatud põhjusel, et Prantsusmaa koondise kapten Yannick Noah otsustas üllatuslikult avapäeva üksikmängudest kõrvale jätta Lucas Pouille’i (32.), kelle asemel ta pani meeskonda Jo-Wilfried Tsonga (259.). Kui Tsonga, kelle madal ranking on muidugi tingitud vaid vigastuspausist, suudab päeva teises mängus alistada Marin Cilici (7.), on otsus võib-olla õigustatud, aga esialgu “kavalus” ei toiminud.

Coricil ei olnud kogu mängu jooksul kordagi probleeme. Vaid teises setis seisul 2:1 teenis Chardy oma mängu ainsad kaks murdepalli, mis jäid realiseerimata. Coricil oli ka selles geimis märksa rohkem murdepalle, kokku seitse, millest viimase seisul 5:5 ta ka otsustavalt realiseeris. Coric ei ole tuntud väga tugeva pallingu poolest, ent servib stabiilselt, tema esimene palling õnnestus 76% ja ta lõi 5 ässa. Chardy lõi 14 ässa, aga esimene serv oli märksa ebastabiilsem (õnnestumisprotsent 62).

Samuti jäi Chardy tagajoone pallivahetustes kehvema tagakäe tõttu vastasele alla. Coric oli parem nii äralöökide (28:22) kui ka lihtvigade poolest (34:45). Et Coric realiseeris vaid 4 murdepalli 13st, ei ole kuigi oluline, kui samal ajal vastasel suurt murdevõimalusi polnudki. Äsja 22-aastaseks saanud Coric mängis noore mehe kohta külmavereliselt, ent enda head kasutegurit Davis Cupil oli ta näidanud juba ka mitmes eelmises matšis. Tänavu on ta Davis Cupil võitnud kuuest üksikmängust viis.

Ainus ärev moment oli kolmandas setis seisul 4:3, kui Coric kutsus kubemelihase venituse tõttu arsti. Tema mängule see siiski mõju ei avaldanud, sest ta suutis pallingut lõpuni hoida. “Kõik on korras,” rahustas Coric Horvaatia poolehoidjaid. “Kubemelihase probleem tekkis mul juba Shanghai turniiri ajal. Mängu lõpus hakkas tunda andma, aga pigem väsimusest. Võinuksin mängida ka viis tundi, kuid igaks juhuks võtsin pausi, et kui matš pikaks venib, siis mitte teha seda liiga hilja,” rääkis Coric.

Enda mänguga jäi Coric väga rahule: “Mängisin tõesti suurepärase matši algusest lõpuni. Olin agressiivne, aga samas vaimult rahulik, ei kaotanud teise seti lõpus närve. Kuigi mul läks enne mitu murdepalli kaduma, suutsin säilitada rahu, mis oligi üks võidu võti.”

scroll to top