fbpx
Close

Taylor Fritz üllatas ATP finaalturniiril Rafael Nadali

Taylor Fritz surus enne vastase ja kohtuniku kätt ning alles seejärel röögatas võidurõõmust. / Foto: Reuters/Scanpix

Pärast Carlos Alcarazi vigastust viimasena ATP finaalturniirile pääsenud Taylor Fritz (USA, 8) alustas võistlust 7:6, 6:1 võiduga esimesena asetatud Rafael Nadali (Hispaania) üle. Punkti sai Rohelise grupi avavoorus ka Casper Ruud (Norra, 3).

Üldiselt tundub, et Torinos on kõvakatte põrge üsna kiire, sest headel servijatel ei olnud probleeme oma pallingugeimi võita. Fritz ja Ruud ei pidanud päästma ühtki murdepalli. Nadalil tuli esimeses setis kolm murdepalli päästa, aga murret ta vastasele ei andnud. Paraku vajutas tie-break’ile pitseri Nadali topeltviga esimesel punktil. Kuna Fritz oma servi ära ei andnud, oligi sett otsustatud – tie-break’i tulemus 7:3.

Teises setis tundus üha rohkem, et Fritz saab Nadali servi tõrjumisega hakkama, aga vastupidi ei õnnestunud hispaanlasel midagi. Fritz oli juba murde teinud, aga võitis siis seisul 4:1 viiendalt murdepallilt 18 punkti kestnud Nadali servigeimi. Numbrite poolest oli Fritz selgelt parem – ta võitis äralöögid 22:16 ja tegi lihtvigu palju vähem (15 vs 28). “Kiire põrge sobib minu mänguga hästi,” tunnistas Fritz. “See andis ka tõrjegeimides mulle taktikalisi võimalusi.”

Tänavu mängisid Fritz ja Nadal omavahel kolmandat korda ja ameeriklane on võitnud kaks kohtumist. Esimese võidu teenis ta Indian Wellsi Masters 1000 turniiri finaalis, kus mõlemad mängisid kerge vigastusega. Omakorda Wimbledoni veerandfinaalis võitis Nadal dramaatiliselt, aga seejärel andis poolfinaalis vigastuse tõttu loobumise.

Ruud (3) oli küll edetabelis eespool Felix Auger-Aliassime’ist (Kanada, 5), aga kanadalane oli sügisel siseturniiridel mänginud paremini. Kuid Ruud võitis 7:6, 6:4. Esimeses setis ei olnud kummalgi mingit ohtu kaotada oma servigeimi, aga tie-break’is luges taas palju üks topeltviga, mille Auger-Aliassime tegi seisul 2:3. Ta sai küll minimurde tagasi, aga seisul 4:5 kaotas taas punktid oma servil ja tie-break’i 4:7.

Teises setis oli Ruudil mängu ainus murdepall, mille ta realiseeris. Auger-Aliassime jõudis vastase pallingul kahel korral seisuni 40:40, aga enamat mitte. Nüüd kohtuvad teisipäeval Rohelise grupi teises voorus omavahel võitjad ja kaotajad ehk Ruud – Fritz ja Nadal – Auger-Aliassime.

Enne alustab aga esmaspäeval Punane grupp. kus kell 15 mängivad venelased omavahel – Daniil Medvedev (4) Andrei Rublevi (6) vastu. Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 2) ja Novak Djokovici (Serbia, 7) mäng algab kell 22.

scroll to top