Edwin Averjanov võitis kolmanda Tennis Europe’i turniiri järjest

Edwin Averjanov. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Soomes Vierumäkil laupäeval lõppenud Cinia Next Gen Touri U14 2. kategooria turniiri võitis Edwin Averjanov, see oli Eesti poisile juba kolmas järjestikune Tennis Europe`i turniiri võit. Kätriin Reinvald jõudis tütarlaste turniiril finaali.

Teekond esikohani ei olnud Averjanovile kergete killast. Juba avavoorus tuli pidada kolmesetiline matš soomlase Topi Ollilaga 6:2, 6:7 (5), 6:3. Ka kaks järgmist kohtumist kallutas Eesti noormängija enda kasuks kolmandas setis. Veerandfinaali edenes ta 7:6 (2), 5:7, 6:4 võiduga venelase Andrei Dvortsovi üle ning poolfinaali viis Averjanovi edu Poola mängija Maksymilian Kwiatowski üle 6:3, 4:6, 6:3. Nelja parema seas sai viiendat nädalat järjest turniiril võistelnud Averjanov kerge võidu slovakk Samuel Sykora üle 6:1, 1:0, loobumine ning finaalis tunnistas meie mängia 6:4, 6:4 paremust Rootsi poiss William Johan Kjellberg. Kjellberg oli poolfinaalis alistanud samuti üldiselt turniiril vägeva etteaste teinud Tartu poisi Nikita Smirnovi 2:6, 6:0, 4:0 (Smirnov loobus).

Paarismänguturniiril sai võimsa hooaja lõpu teinud Averjanov turniiril teise karika, kui koos britt Murray Wattersiga alistati finaalis Poola/Slovaki paar Kwiatowski/Sykora 6:0, 7:5. Nelja parema seas mängiti üle Eesti duo Kaspar Jaani/Robin Lucas Sirk 7:5, 6:2. Teises poolfinaalis oli samuti Eesti paar Hugo Narmont/Nikita Smirnov, kes paraku jäi alla ülalmainitud Poola/Slovaki kooslusele 6:4, 6:4.

Tüdrukute turniiril esines väga hästi Kätriin Reinvald. Tennis Europe`i U14 edetabelis Eesti piigadest kõrgeimat kohta (TE U14 70., kuid uuel nädalal peaks koht paranema) hoidev Reinvald alistas neli esimest vastast veenvalt, loovutades igas matšis vaid kaks geimi. Nii kohtuski turniirtabelis teist asetust omanud eestlanna esimese paigutusega Serbia tüdruku Luna Vujoviciga. TE U14 edetabelis kõrgel 11. kohal paiknev Vujovic jäi seekord peale 6:3, 6:1.

Paarsimängu turniiril saatis edu Miia Mihailovit, kes koos Saksa tütarlapse Alexia Diana Kochiga jõudis finaali, kus tuli paraku tunnistada esimest asetust omanud Soome/Tšehhi duo Ilona Haavisto/Lucie Ploskukanova nappi paremust 6:2, 3:6, 10:7.