fbpx
Close

Tartus ITF J5 avavoorus võidukad Grete Gull ja Brit Martin selgitavad omavahel veerandfinalisti

– Brit Martin / Foto: ETL

22. veebruaril Tartus alanud ITFI juunioride 5. kategooria turniiril olid teisipäeval võistlustules tütarlapsed. Eesti tenniseneidudest pääsesid teise ringi Brit Martin ja Grete Gull, kes järgmises kohtumises on omavahel vastamisi ning võidurõõmu maitsesid ka Desire Pärn ning teisena asetatud Anet Angelika Koskel.  

Brit Martin oli enesekindlus ise ning Emma Zheng Prantsusmaalt sai tunda Eesti neiu ülemvõimu. Kaheksandana asetatud Martini võidunumbrid olid  6:1, 6:2.

Grete Gull ei saanud endale üsna tüüpiliselt avasetis mängu käima ning Briti noortennisist Vlada Kozak võttis esimeses setis võidu 7:5. Järgmistes settides ei jätnud aga Saaremaa tütarlaps kivi kivi peale ja tüüris matši võidusadamasse 6:2, 6:1. Kuna Gull ja Martin lhevad teises ringis vastamisi, siis vähemalt üks Eesti tüdruk jõuab veerandfinaali.

Desire Pärn oli parem venelannast Dariia Monahhovast 6:1, 6:4 ja kohtub nüüd Patricia Ungure Rogozovecaga, sest Nora Parikul jäi kvalifikatsiooni viimase ringi kaotuse eest põhituriiril lätlannalt revanš võtmata ning lõunanaabrite lootus Rogozoveca sammus teise ringi 6:0, 6:3 võiduga.

Anet Angelika Koskel võitis tšehhitari Aneta Junovat 6:4, 6:3 ning kohtub 16 parema seas sloveenlanna Manca Lampretiga.

Teistel Eesti piigadel kahjuks nii hästi ei läinud. Kvalifikatsioonist põhitabelisse jõudnud Annette Klettenberg jäi alla turniiri ühele favoriidile, esimese asetusega horvaatlannale Nora Knezevicile 1:6, 3:6. Karola Suviste ei saanud jagu Läti noorest talendist, alles 13-aastasest Elizabete Brutanest. Kaotus tuli vastu võtta kolmes setis 7:5, 3:6, 0:6.

Andrea Roots jäi alla põhjanaabrite mängijale Stella Remanderile 0:6, 1:6 ja Anna Maria Tottrup Irina Balusele Slovakkiast 0:6, 3:6. Noorukese Tartu tüdruku Mirjam Ränkeli üksikmänguturniir lõppes allajäämisega türklannale Zeynep Naz Darale 1:6, 2:6. Eelmisel aastal arenguhüppega Eesti tennisetreenereid rõõmustanud Laura Rahnel pidi tunnistama Šveitsi piiga Natacha Schou paremust 4:6, 3:6. Emma Namnieks kaotas Saksa neiule Lavinina Morrealele 1:6, 2:6.

Kolmapäeval jätkatakse teise ringi mängudega ning alustatakse paarismänguturniiriga.

scroll to top