Tamm ja Glinka jõudsid Gruusias veerandfinaali!

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Suurepäraseid esitusi jätkasid Telavi (Gruusia) 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril Kristjan Tamm ja Daniil Glinka, kes on jõudnud juba veerandfinaali.

Eriti hea võidu teenis Glinka (ITF 1341.), kes alistas teisena asetatud ATP edetabeli 610. mängija Saida’lo Saidkarimovi (Usbekistan) kaks tundi ja 38 minutit kestnud mängus 7:6, 6:7, 6:2. Glinka tuli mitmel korral välja keerulisest seisust. Esimeses setis jäi ta kahel korral murdega taha, teisel juhul servis vastane seti võidule seisul 6:5. Nüüd sai aga Glinka 9 punkti järjest! See tähendas murret pluss 5:0 edu tie-break’is, mis lõppes 7:3.

Teises setis kumbki mees oma pallingut ei loovutanud, aga Glinka oli oma servil taga 5:6, 0:40. Ta päästis kolm settpalli ja siis veel kolm tie-break’is seisult 3:6, aga kaotas ikkagi 6:8. Kolmandas setis murdis Glinka vastase pallingu kaks korda ja läks kindlalt võidule, kuigi seisul 4:2 oli veel vastasel üks murdepall. Glinka lõi koguni 9 ässa, kuid tegi ka 7 topeltviga. Ent see oli ikkagi palju parem kui vastase 0+4. Esimese pallingu õnnestumisprotsent oli Glinkal halvem (57% vs 67%), aga ta võitis punkte esimeselt servilt 77%, Saidkarimov ainult 64%. Kõige tähtsam oli aga Glinka ilmne paremus murdepallide realiseerimisel – 7st 4 ja vastasel 13st 2.

Tamm (ITF 654.) sai kergemini jagu kasahh Timur Maulenovist (ITF 1305.) 6:3, 6:4. Oma pallingut Tamm ei kaotanudki, vastasel oli terve mängu peale vaid üks murdepall. Eestlane ise võttis ühe vastase servigeimi kummaski setis, esimeses seisult 4:3 ja teises kohe avageimis. Tamm lõi 7 ässa ja tegi 3 topeltviga ning lõpuks ometi õnnestus tal esimene palling üle 50 protsendi (54%). Kuna Tamm võitis esimeselt servilt 87% punktidest, on tal pallingu õnnestumine väga oluline näitaja mängude enda kasuks pööramisel. Vastase näitajad olid kõik kehvemad, näiteks 3 ässa ja 8 topeltviga ning esimene serv õnnestus Maulenovil ainult 40%.

Esialgu on Glinka ja Tamme veerandfinaalivastased veel selgumata, need peaksid selguma umbes kella 14ks.