fbpx
Close

Tallink Tennisekeskuses algas ITF-i J30 turniir

Neidude turniiril on esimesena asetatud Marie Johanna Lapimaa. / Foto: Igor Pissarev

Tallink Tennisekeskuses algas esmaspäeval J30 turniir ITF Juniors by Tallink, kus on juba sündinud ka esimesed üllatused.

Turniir on tugevam kui sama kategooria (J30) võistlus Tartus, sest seal oli meie esinumber Sten Hiiesalu asetatud esimesena, aga Tallinnas on ta asetatud kolmandana. Ent Hiiesalust on taas saanud favoriit, sest esimesena asetatud Nikita Gavrilonoks (Läti) juba kaotas Markus Valtsonile 6:1, 0:6, 6:7. Samuti tuleks mainida, et turniiri külaliste geograafia on palju laiem kui viimasel ajal ITF-i juunioride turniiridel, mängijaid on Tallinna saabunud isegi USA-st. Kuid siin on ka põhjus koroonapiirangute täieliku kaotamise näol, piirangute ajal käisid noorteturniiridel tavaliselt vaid lähiriikide tennisistid.

Noormeeste põhitabelisse pääses 12 Eesti mängijat ja neist kuus on tänaseks jõudnud teise ringi – lisaks Hiiesalule ja Valtsonile ka Kevin-Kristjan Uba, Rasmus Stalmeister, Luukas Raudkivi ja Edwin Averjanov.

Neidude turniiril on esimese asetusega Marie Johanna Lapimaa, kes avaringis võitis ameeriklanna Claire De Donderi 6:3, 6:4. Teise ringi on jõudnud ka Miia Mihailov, Nora Olivia Adamson ja Lisette Aljas, kes on asetatud teisena.

scroll to top