Svitolina ja Pliškova jõudsid Singapuris poolfinaali

Elina Svitolina WTA finaalturniiril. / Foto: EPA/Scanpix

WTA finaalturniiril Singapuris jõudis täna lõpule Valge alagrupi turniir, kust poolfinaali pääsesid asetuse põhjal kaks nõrgemat – Elina Svitolina (Ukraina, 6) ja Karolina Pliškova (Tšehhi, 7).

Avamatšis alistas Pliškova 6:3, 6:4 kaasmaalanna Petra Kvitova (4), kes jäi Singapuris võiduta. Teises setis juhtis Kvitova veel 4:2, kuid viimases neljas geimis teenis ta ainult neli punkti. Pliškova kindlustas sellega kahe võiduga edasipääsu ja teises matšis aidanuks nüüd Caroline Wozniackit (Taani, 2) ainult kahesetiline võit Svitolina üle – sel juhul kogunuks kolm naist 2 võitu, aga omavaheliste mängude settide suhtega jäänuks ukrainlanna välja.

Wozniacki võitis esimese seti 7:5 ja oli teises murdega peal, kuid Svitolina viigistas kiirelt ja tegi otsustava murde pikas geimis seisult 6:5, kus ta kasutas ära alles viienda settpalli. Edasi mängiti vaid rahale (153 000 dollarit üks alagrupivõit) ja punktidele (125), sest Wozniacki jäänuks kolmandaks nii seti võidu kui ka kaotuse korral. Otsustas üks servimurre, mis tõi Svitolinale 5:7, 7:5, 6:3 võidu ja täisedu alagrupis.

Svitolina ja Pliškova kohtuvad nüüd vastavalt Punase alagrupi teise ja esimese koha omanikuga, kes selguvad homme. Parimad võimalused alagrupivõiduks on ameeriklannal Sloane Stephensil, kes juhib 2 võiduga, kuid 0:2 kaotuse korral võib ka sootuks välja langeda.