fbpx
Close

Suurepärases hoos Jelena Ostapenko osutus Anett Kontaveidile liiga kõvaks pähkliks

Anett Kontaveit teise koha auhinnaga. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit jätkas kahjuks Eastbourne’i turniiril ebameeldivat traditsiooni, kui kaotas juba viienda WTA turniiri finaali järjest. Seekord kirjutati Jelena Ostapenko (Läti) võidunumbriteks 6:3, 6:3.

Kui meenutada Anetti enamikke finaale, siis ei saa kuidagi öelda, et ta oleks neis mängudes lati alt läbi hüpanud või ülemäära närveerinud. Aga kuidagi on juhtunud, et just tema vastu näitavad finaalivastased oma parimat tennist ja seda tuleb kindlasti öelda ka Ostapenko kohta.

Tennisefännid võisid täna imetleda suurepäraseid servitõrjeid, mis otse punktiks löödi ja seda mõlemalt poolt. Milles aga seisnes erinevus? Ostapenko suutis paremini ka Anetti esimest servi ja tegi umbes kümmekond tõrjet, mille järel Anett enam palli väljakule ei saanud – nii-öelda sunnitud vigade arvelt riisus Ostapenko peamiselt koore. Läti tennisist on võitnud karjääri jooksul ka hulgaliselt mänge tugevate vastastega, kus ta teeb lihtvigu napilt rohkem kui äralööke. Aga täna sai Ostapenko kirja 24 äralööki ja 19 lihtviga, mis on tema kohta lausa hiilgav näitaja (+5). Ka Anett oli napilt plussis 17 äralöögi ja 16 lihtveaga (+1), aga kuna ta sundis vastast eksima vähem, siis võitis 11 punkti vähem kui Ostapenko. Võite nüüd isegi arvutada, et sunnitud vigade arvelt teenis Ostapenko 7 punkti rohkem.

Hämmastav oli ka see, et Ostapenko ei teinud poolfinaalis Jelena Rõbakina vastu ega finaalis ühtki topeltviga, mis on enamasti olnud tema probleem. Tõsi, lätlanna teine serv oli endiselt rünnatav, aga mingi osa punktidest päästis Ostapenko teise servi täpsusega kindlasti.

Kui rääkida, mida tegi Anett halvasti, siis tõesti meenub vaid üks moment mängust. Esimese seti seisul 1:1 oli ta päästnud murdepalli ja siis tasamängul lõi väga hea servi, kuid ei realiseerinud seda eeskäe vea tõttu.Nii läks ära esimene servigeim ja enam ei olnud pääsu. Ka tennisekorüfee Toomas Leius pidas Delfi ülekandes seda geimi kohtumise võtmehetkeks. Seisul 1:5 tuli Anett järele, mängides sellise geimi, kus võitis kõik neli punkti otse servitõrjega, aga oli juba hilja. Teises setis murdis Ostapenko Anetti pallingu seisul 2:1 ja kuigi Läti tennisisti serv on üsna tihti olnud haavatav, ei saanud Anett murdepalligi, et mängu päästa. Lõpuks jäigi Kontaveidile kirja murdepallide realiseerimine 1st 1, Ostapenkole 8st 4.

Jelena Ostapenkol tuli poseerida ka sponsori logo juures. / Foto: AFP/Scanpix

Lõpuks veel natuke servi statistikat, mis eelnevat juttu kinnitab: esimeselt servilt võidetud punktid Ostapenko 71%, Kontaveit 58%, teiselt servilt Ostapenko 24% ja Kontaveit 33%. Muruväljakul on esimese servi 58% kahjuks nii madal, et see üldiselt tähendab kohe kaotust. Aga nagu mainitud, tulen siin au anda Ostapenkole, kes Anetti esimest servi tõesti hästi tõrjus. Mis siis, et ässad võitis Eesti esireket 5:1.

Autasustamisel kiitis Anett kõigepealt vastase suurepärast mängu ning jätkas: “Olen selle nädalaga väga rahul, mul ei olnud liiga suuri ootusi, kui turniiri alustasin. Siinne murukate sobis mulle hästi. Wimbledoni turniiriks sain kõvasti enesekindlust juurde.”

Ostapenko pidas turniirivõidu võtmeks pingevaba mängu. “Püüdsin mitte liiga palju ootusi üles kütta, vaid nautida mängu,” sõnas Läti esireket.

scroll to top