fbpx
Close

Suurepärane! Mark Lajal võitis Little Rockis karjääri esimese Challengeri!

Mark Lajal Little Rockis. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal käis raske tee lõpuni ja võitis Little Rocki Challenger 75 turniiril viis mängu ning sellega ka karjääri esimese tiitli nii kõrgel tasemel.

Ütleme kohe võrdluseks, et kaks esisajasse jõudnud Eesti meesmängijat võitsid oma esimese Challengeri hiljem – Andres Võsand 21- ja Jürgen Zopp 23-aastaselt. Vähemalt praegu on Lajal nad üle löönud, aga hurraaoptimismi me ei saa laskuda, et pidada Eesti esireketit nüüd tulevaseks esisaja mängijaks. Selleks tuleb veel pingutada.

Finaalis võitis Lajal Beibit Žukajevi (Kasahstan, ATP 325.) 6:4, 7:5. Algusest peale oli näha, et Lajal on vastasest üle servil ja tagajoone pallivahetustes. Sellepärast üritas Žukajev Lajali rütmi häirida tilkpallidega. Kuigi Lajal jooksis need välja, sai punkti enamasti vastane. Samuti tegi Žukajev omapäraseid võrkujookse, mis tundusid riskantsed, aga see oli ainus võimalus vastu saada, sest nö klassikalises tennises oli eestlane parem.

Esimeses setis jäi Lajalil kasutamata kaks murdepalli seisul 3:2, kuid seisul 5:4 pääses ta vastase servil ette 30:0. Žukajev mängis nüüd hästi ja võib-olla tuli appi ka pukikohtunik, kes muutis Lajali kasuks loetud joonekohtuniku otsuse. Aga vastase eduseisul 40:30 lõi Lajal ebaõnnestunud tilkpalli punktiks ning ikkagi murdis servi ja sellega võitis seti.

Teises setis tundus, et läheb vastupidi, kui Lajal ise kaotas servigeimi seisul 4:4. Aga tal oli šanss tagasi murda ja lõpuks kasutas Lajal kolmanda murdepalli seisuks 5:5. Vastasel oli aga enne seda ka üks settpall. Viimases kahes tõrjegeimis mängis Lajal hiilgavalt ega lasknud Žukajevil enam kavaldada. Mängurütm pöördus eestlase kasuks ja teise murde seisul 6:5 tegi ta juba kindlalt.

Lajal võitis ässad 7:5 ja tegi vähem topeltvigu (2:5). Selgelt oli Lajal parem nii esimese servi protsendi (73 vs 49) kui ka esimeselt servilt võidetud punktide (77% vs 66%) poolest. Seega, kui poolfinaalis Lajali servimäng nii hästi ei õnnestunud ja ta päästis kohtumise tänu tõrjegeimide võitmisele, siis finaalis oli Lajal servil ikkagi veenev.

Maailma jooksvas edetabelis tõuseb Lajal 229. kohale, aga pole kindel, kas see koht ka talle jääb. Sellise rankinguga pääseks Wimbledoni kvalifikatsiooni, paraku on juba hilja, sest nii põhiturniiri kui ka kvalifikatsiooni koosseis pandi paika 29. mai seisuga. Kuid Lajalil on suur lootus pääseda US Openi kvalifikatsiooni.

scroll to top