fbpx
Close

Jälle Ruud ja Rune, täpselt aasta pärast väikest skandaali

Holger Rune pärast võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Naaberriikide mängijad Casper Ruud (Norra, 4) ja Holger Rune (Taani, 6) kohtuvad teist aastat järjest Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis.

Aasta tagasi lõppes nende mäng mitte vast suure, aga väikese skandaaliga küll. Ruud võitis 6:1, 4:6, 7:6, 6:3 ja pettunud Rune andis vastasele käe võib-olla vähem kui sekundiks ja pööras pea kohe ära. Selle peale raputas Ruud pead. Edasi olevat aga Rune sõnul juhtunud nii, et riietusruumis karjus Ruud talle näkku: Ya! (eesti keeles jah ehk inglisekeelne võidukarje Yes!). Norralane eitas sellist käitumist ja pealtnägijaid ilmselt ei olnud. Suurem osa üldsusest arvas, et pigem Rune valetas, sest Ruud on tuntud viisaka käitujana.

Mullune mäng oli Ruudi neljas võit Rune üle, aga tänavu Rooma Mastersi poolfinaalis sai ka Rune norralase vastu esimese võidu. Eelmise aasta kevadel oli Ruud väga heas vormis ja jõudis lõpuks finaali, kus kaotas Rafael Nadalile. Teda loeti siis ka Rune vastu favoriidiks, aga milline on kihlveokontorite panus ülehomme, pole veel praegu teada. Kui lähtuda ainult tänastest mängudest, oleks Ruud ikkagi soosik.

Kuigi Ruud pääses Nicolas Jarry (Tšiili, ATP 35.) vastu kolme setiga (7:6, 7:5, 7:5), ei olnud tema ülekaal selge. Teises ja kolmandas setis oli Ruud murdega taga, aga suutis viigistada ja mõlemal juhul vastase lihtviga kasutades võita veel üks tõrjegeim seisul 5:5. Jarry võitis äralöögid koguni 56:31, aga 67 lihtviga (Ruud 32) oli liiast.

Rune ei oleks aga pidanud üldse võitma Francisco Cerundolot (Argentiina, 23), sest ta võitis neli geimi ja 11 punkti (164:175) vähem. Cerundolo võitis ka äralöögid 50:48 ja tegi lihtvigu palju vähem (53 vs 73). Lõpptulemus oli 7:6, 3:6, 6:4, 1:6, 7:6. Neljandas setis ei võidelnud Rune lõpus enam üldse, kui oli taha jäänud ja natuke oli tal õnne kolmanda seti pingelises lõpus, kui Cerundolo ei kasutanud murdepalli seisul 4:4 ja kaotas siis ise servigeimi. Seevastu otsustavas setis oli murdega ees Rune, kuid seisul 5:4 ei kasutanud võimalust servida matši võiduks. Ning just otsustav 10 punktini mängitud tie-break (10:7 Rune kasuks) oli selline, kus Cerundolo tegi rohkem lihtvigu.

Võiks öelda, et selles mängus oli justkui kaks Runet: esimene, kes tundus väljakul ükskõikse ja laisana ja tegi selliseid lihtvigu, et lõi mõnikord lausa võrgu põhja, ning teine, kes mängis ilusaid punkte ja võitles pikkades pallivahetustes. Taanlasel kindlasti vedas, et esimene Rune ei rikkunud teise võiduvõimalust.

Rune ütles intervjuus, et tal tuli meelde südantlõhestav kaotus Australian Openil Andrei Rublevile, kui ta samuti servis matši võiduks, ei kasutanud seda ära, kuid kaotas matši tie-break’i 5:0 eduseisust. “Sisendasin endale, et pean võtma seda tie-break’i pingevabalt ja nautima tennist,” sõnas Rune. Nii läkski, sest pinges oli hoopis Cerundolo. “Vastane mängib muidugi suurepäraselt, eriti saviliival. See kate sobib tema mängule kõige paremini. Ta on ka väga tore kutt, kellele soovin kõike head.”

Rune on liivaväljakul võitnud kaks tiitlit (mõlemad Münchenis), aga suurima triumfini jõudis siseväljakute kõvakattel Pariisi Mastersil. Kuid tänavu finaali jõudmine Monte Carlos ja Roomas tõestab siiski Rune oskusi aeglase põrkega väljakutel. Ruudi ega Rune puhul ei saa kindlalt öelda, kummale liivaväljak paremini sobib.

Publiku silmis pole skandinaavlaste veerandfinaal siiski keskne, sest pigem oodatakse ikkagi maailma esireketi Carlos Alcarazi (Hispaania) ja Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 5) mängu, mis peetakse homme õhtuse sessiooni (ei alga enne kella 21.15 Eesti aja järgi) ajal.

scroll to top