PAF Openil madistas Siim Troost kaks ja pool tundi Nikita Maštakoviga

– Siim Troost / Foto: Eesti Tennise Liidu arhiiv

Pärnus meeste ITF Futures turniiril PAF Open peeti paarismängude kõrval vaid neli üksikmängu. Ühel neist tuli platsile 18-aastane Siim Troost.

Oma esimest ATP-punkti jahtiv 18-aastane Siim Troost oli Pärnus eesmärgile oluliselt lähemal kui Tartus. Juba avaseti esimesed geimid andsid aimu, et kõik on võimalik. Troostist aasta vanem ukrainlane Nikita Maštakov omab ATP-punkte 2016. aastast ja asetseb momendil 1050. positsioonil. Avasetis läks Troost kaks korda servimurdega ette. Juhtus see seisul 2:0 ja 3:2. Järgmises geimis oli Troostil kaks geimpalli, et edu 5:2-ni kasvatada, ent läks teisiti. Ja nii nagu tennises tihti, kui ise ei võta, siis võtab vastane oma. Väga tasavägistes geimides oli ühtäkki tagaajaja rollis Troost ja kui seisul 4:5 jäi murdepall ka realiseerimata läks sett lõpuks Maštakovile 6:4.

Teises setis domineeris eestlane. Kõik tasavägiste geimide lõpud õnnestus Siim Troostil enda kasuks pöörata ning tasuks kindel setivõit 6:1. Huvitav, kas esimese seti võitmisel kujunenuks teine sett ka selliseks või ei? Igal juhul märgid olid head, vaja oli  jätkata samas vaimus.

Kolmas sett algas vastupidiselt ootustele. Alustuseks kostitasid mehed teineteist servimurdega, mille järel jäi Troost suhteliselt kiirelt 1:5 kaotusseisu. Kaks murret tagasi teha oli raske ja nii jäid seti lõplikeks numbriteks 3:6. Pea kaks ja pool tundi kestnud mäng seega 6:4 1:6 6:3 Maštakovile.

Terve mängu jooksul näitas Maštakov uskumatut esimese servi õnnestusmisprotsenti. Kolme seti keskmiseks kujunes 86%. Otsustava seti 93%(!) tunduvad aga täiesti uskumatuna, kuigi tõe huvides peab nentima, et ukrainlase esimene serv polnud eriti ohtlik. Troost lõi kuus ässa vastase ühe vastu, topeltvigades oldi võrdsed (2-2), esimeselt servilt võidetud punktid 60%-54% Troosti kasuks ja teiselt sevilt 36%-50% Troosti kahjuks.