Pärnu PAF Openi paarismängu esimene ring peetud

– Vladimir Ivanov soojendusharjutust tegemas / Foto: Toomas Kuum

Meeste PAF Openil Pärnus peeti esmaspäeval kõik esimese ringi paarismängud. Platsil käis kokku kuus Eesti tennisisti.

Lõppenud nädalal Tartus PAF Openi paarismängu võitnud Vladimir Ivanov koos Maxim Ratniukiga (Venemaa, 4) jätkasid võiduseeriat.  Avaringis said nad jagu Eesti-Soome paarist Alexander Georg Mändma/Roni Mikael Hietarantast 6:2 6:4. Mändma pidi esialgu osalema sel nädalal ITF juunioride turniiril Peterburi lähistel, ent eelistas siiski täiskasvanute turniiri. Otse koju toodud turniiril osalemine annab hindamatuid kogemusi, sest täiskasvanute klassis erineb mängu ülesehitus ja psühholoogilne pool juunioride omast oluliselt.

Täna üksikmängus valusa kaotuse osaliseks saanud Siim Troosti ebaõnn jätkus ka paarismängus. Koos Robin Erik Partsiga mindi avaringis vastamisi Venemaa paariga Matvei Homentovski/Alexander Vasilenko. Vastased olid veidi paremad tõrjel ning meie noormeeste esimene serv võinuks olla efektiivsem. Võit külalistele 6:4 5:7 10:5. Esimeses setis piisas venelastele servimurdest seisul 1:1. Teise seti alguses murti kohe vaheldumisi serv, kuni Troost/Parts kordasid seda seti viimases geimis. Otsustava seti kiires lõppmängus kümneni jäid meie noormehed liiga suurelt taha (2:7) ja päästa mängu enam ei õnnestunud.

Loosiga mittevedanud Kristjan Tammel ja David Quaylel (Suurbirtannia) tuli kohe vastamisi minna esimesena asetatud ja Tartu PAF Openil finaalis mänginud Luca Castelnuovo (Šveits)/Vlasko Mladenoviga (Bulgaaria). Tamm/Quayle tegid mängus koguni 7 topeltviga ja võitsid teiselt servilt vaid 31% punktidest. Castelnuovo/Mladenov olid kõikide näitajate poolest paremad ja teenitud võit neile 6:3 6:4.

Ka viimase eestlasena paarismängus väljakule tulnud Johannes Seeman ei saanud võitu kirja. Koos rootslase Christoffer Solbergiga jäädi veenvalt alla Tim Heger/Patrick Mayerile (Saksamaa) 1:6 2:6. Sellega sai selgeks, et Eesti tennisistidest on paarismängu veerandfinaali ainsana pääsenud Vladimir Ivanov. Veerandfinaalis mängivad Ivanov/Ratniuk Denis Kloki (Venemaa) ja Joshua Parise (Suurbritannia) vastu, kes avaringis alistasid Daniil Klimov (Saksamaa)/Matvei Minini (Venemaa) 6:1 6:3. Tartus oli pilt paarismängus hoopis teistsugune, eestlased purjetasid siis pea täies koosseisus veerandfinaali.