Selgusid Eesti noorte karikavõistluste parimad

– Andre Toomväli ja Andre-Remi Jakobi / Foto: ETL

Neljapäevast tänaseni peeti Tallink Tennisekeskuses noorte Eesti karikavõistlused, mis omasid ühtlasi ka Tallinna meistrivõistluste staatust. Auhinnad turniiri parematele panid välja Estonian Beach Tennis Club, Ülemiste Beach House ja Tallink Tennisepood.

Noormeeste U18 vanuseklassis võitis nii üksik- kui paarismängu Andre-Remi Jakobi. Üksikmängu finaalis alistas teisena asetatud Jakobi esimesena asetatud Andre Toomvälit kolmes setis 6:1 3:6 6:3. Poolfinaalis oli Toomväli parem Gregor Marius Kliimaskist 6:1 6:1 ja Jakobi David Mikelaišvilist (4) 7:6 6:4. Paarismängus mängisid üksikmängu finalistid koos ja olid ka õigustatult favoriidid. Esikohamatšis said Jakobi/Toomväli (1) probleemideta jagu paarist Marko Lakk/Mark Mathias Vuuk (4) 6:4 6:2.

Neidudel oli vanuseklassid U16 ja U18 ühendatud. Ka siin saavutas kaks esikohta üle pika aja taas platsile tulnud Brit Martin. Neljandat asetust üksikmängus omanud Brit Martin oli finaalis üle asetamata Gerda Reinarust 6:1 6:4. Poolfinaalis võitis Reinaru Desire Pärna (3) 6:2 6:4 ja Martin Diandra Suitso 7:5 6:2. Muideks, Reinaru lülitas veerandfinaalis konkurentsist välja esimesena asetatud Polina Ramenskaja – 6:2 2:6 6:4. Paarismängus moodustasid võitjapaari nagu noormeestelgi üksikmängu finalistid Reinaru ja Martin. Vaatamata alles neljandale asetusele oldi vastastest kindlalt üle kõikides ringides. Kusjuures kolme mängu peale loovutati vaid viis geimi. Finaalis võitsid Reinaru/Martin Grete Gull/Mariela Pluutuse 6:0 6:2.

– Brit Martin / Foto: ETL

Poiste U16 vanuseklassis jõudsid finaali Hendrik Katmuk (5) ja üllataja Gleb Paškov. Veenev võit kuulus siin Katmukile – 6:3 6:0. Poolfinaalis sai Katmuk loobumise esimesena asetatud Markus Kristofer Siniveelt, Paškov alistas omakorda Romet Moosare 5:7 6:2 6:4. Ka paarismängus läks võitja selgitamiseks vaja kolme setti. David Mikelaišvili/Moosar võitsid Sten Hiiesalu/Georg Straschi (2) tulemusega 6:0 6:7 10:5.

Poiste U14 vanuseklassis pääses Henry Ink mõlemas mänguliigis küll finaali, ent esikoha saavutas ta siiski vaid üksikmängus. Kolmandana asetatud Ink sai sealses finaalis dramaatilise heitluse järel jagu esimesena asetatud Sten Hiiesalust (1) 3:6 7:6 7:6. Poolfinaalid: Ink vs Indrek Herman Raudkivi (2) 4:6 6:3 6:1, Hiiesalu vs Ron Torn (4) 6:3 6:4. Paarismängus näitasid kindlat minekut Hugo Roberto Loit ja Raudkivi (1). Otsustavas mängus loovutati duetile Ink/Andree Karel Kalle (3) vaid kaks geimi – 6:0 6:2.

U14 tütarlastel tuli ülikindlalt meistriks esimesena asetatud Katarina Brit Esken, kes andis vastastele nelja mängu peale ära ainult seitse geimi, neist enamuse finaalis Maribel Vetevoolule (5) – 6:2 6:3. Poolfinaalid: Esken vs Sandra Tolli (4) 6:0 6:2, Vetevool vs Nora Leinus (2) 7:6 1:6 6:3. Eskenil ei õnnestunud siiski “duublit” teha, sest paarismängu poolfinaalis jäi ta koos Leinusega alla Epp Raidvee/Vladislava Zautinale. Esikohamängus pidid aga Raidvee/Zautina (3) tunnistama Marie Johanna Lapimaa/Kätriin Reinvaldi (4) paremust resultaadiga 6:2 6:2.

– Katarina Brit Esken / Foto: Facebook

Poiste U12 turniiril tuli esikohale nagu eeldada võis Edwin Averjanov (1). Ka temale riputati kaela kaks kuldmedalit. Ta võitis üksikmängu finaalis Ken Inki (4) 6:2 6:3. Poolfinaalid: Averjanov vs Luukas Raudkivi (3) 6:2 6:0, Ink vs Kristofer Karis (2) 6:2 6:1. Paarismängus oli Averjanovi partneriks Karis (1), kellega võideti finaalkohtumises Konrad Punger/Tair Usmanovit (3) 6:1 7:6.

Tüdrukute U12 turniiril ei osutanud üksikmängus esimesena paigutatud Marie Johanna Lapimaale keegi suuremat vastupanu. Esikohamatšis oli ta parem Miriam Ränkelist (2) 6:1 6:2 ja enne seda poolfinaalis Hanka Mühlbergist (5) 6:2 6:1. Ränkel mängis poolfinaalis üle Jasmine Šeini 6:1 6:3. Üksikmängus teiseks platseerunud Ränkel sai lohutust paarismängus, mille ta võitis kahasse Šeiniga (1). Finaalis oldi üle Kiira Paškov/Eleonora Roosist (3) 6:2 6:1.