fbpx
Close

Selgusid Eesti meistrivõistluste finalistid meesüksikmängus

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

95. Eesti meistrivõistlustel kohtuvad finaalis mullune ja tunamullune tiitlivõitja. Vladimir Ivanov alistas poolfinaalis Siim Troosti ja Kristjan Tamm Kenneth Raisma.

Meeste üksikmängu poolfinaalid tõotasid põnevad tulla. Teatud mõttes nii ka läks, kuigi viite setti ei vajatud üheski poolfinaalis. Esimesena lõpetas oma poolfinaali Vladimir Ivanov, kes sai Siim Troostist jagu tulemusega 7:6(1) 7:6(5) 7:5. Nagu numbrid näitavad oli tegemist üsna tasavägise mänguga, kus otsustavatel hetkedel oli kogenum tennisist lihtsalt stabiilsem.

Esimeses setis seisul 6:5 Troosti kasuks oli ta juhtimas Ivanovi servilt 30:0 ja suhteliselt mugav teine serv ees tõrjumiseks, ent paraku jäi see võrku pidama ja Ivanovil õnnestus sett kiiresse lõppmängu viia. Seal oli Ivanov vääramatu.

Teises setis tundus juba, et Ivanov läheb oma teed juhtides 4:1, ent hästi võidelnud Troost tõi tasakaalu taas tabloole. Kogemus tõi ka siin edu Ivanovile. Kolmanda seti lõpus tegi Ivanov ainsa servimurde ning purjetas finaali, kuigi oluliselt suuremate jõupingutustega, kui seda matši eel eeldada võis.

Ivanov: “Olin Siimuga treeningutel mänginud ja olin valmis selliseks vastupanuks. Hoidsin selles mängus tempot tavapärasemast veidi madalamana, eriti settide lõppfaasis. Siimul olid ka omad võimalused, seis 40:40 oli geimides päris tihti, aga olulistel hetkedel eksis ta ründelöökidel.”

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Poolfinaal Kristjan Tamme ja Kenneth Raisma vahel oli suurem küsimärk. Tamm, keda kodupublik harva mängimas näeb, oli esimeses setis ilmselgelt veidi krampis. Setivõit teenitult Raismale 6:2. Teine sett algas aga Tammele hästi, ta murdis kahel korral vasakukäelise Raisma servi ning võitis selle kindlalt 6:2. Sisuliselt sama stsenaarium kordus kolmandas setis.

Lootusekiir saabus Raismale neljandas setis, kui ta murdega taga olles suutis viigistada 4:4, mille järel hoiti oma servi ja seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Tamm ei vääratanud ning lõpptulemus tema kasuks 2:6 6:2 6:2 7:6(4).

Tamm oli alates teisest setist tempoga peal ja Raisma taktikaline taip seekord ei aidanud. Tamm: “Esimeses setis üritasin lüüa liiga joonte lähedale ja tuli palju vigu sisse. Alates teisest setist olin hoolikam palli paigutamisel. Esimese servi õnnestumisprotsent oleks võinud parem olla, teine serv töötas hästi.”

Turniiritabel.

scroll to top