fbpx
Close

Eesti meistrivõistluste naiste üksikmängu finaalis kohtuvad Katriin Saar ja Valeria Gorlatš

– Katriin Saar / Foto: Toomas Kuum

Eesti meistrivõistlustel kohtuvad naiste üksikmängu finaalis tiitlikaitsja Katriin Saar ja Valeria Gorlatš.

Esimene poolfinaal Katriin Saare ja Maileen Nuudi vahel oli tempokas. pikki pallivahetusi palju ei nähtud. Esimeses setis eksis Maileen Nuudi palju. Ta oli küll agressiivsem, ent Saar pidas tempole hästi vastu ja mingit initsiatiivi siit Nuudile ei sündinud. Sett 6:1 Saarele.

Teine sett kulges juba tasavägiselt. Ilmselgelt elas Nuudi üha paremini mängu sisse, sai 2:0 ning seejärel 4:3 ette. Järgmisele pooltevahetusele mindi aga juba Saare eduseisul 5:4. Selles geimis oli Saarel oma pallingult kasutada kolm matšpalli, ent Nuudi närvid pidasid vastu ja ta lõi julgelt. Paraku loovutas Nuudi kohe otsa nulliga oma servi ning viimases geimis ei jätnud Saar midagi juhuse hooleks – 7:5.

Katriin Saar: “Teadsin, et mängin stabiilsemalt ja pigem pean laskma Maileenil rohkem eksida. Üldjoontes see taktika toitis, kuigi pidanuksin teda rohkem liikuma saama ja ise jäin kohati liiga passiivseks. Sellega lasin Maileeni teises setis mängu tagasi. Viimases geimis servisin väga hästi.”

Valeria Gorlatši ja Helena Narmonti poolfinaalis kestis esimene sett sama kaua kui Saare ja Nuudi vaheline mäng kokku. Gorlatš alustas kohe Narmonti servi murdmisega ja asus 2:0 juhtima. Edu ei püsinud kaua. Narmont tegi vastumurde ning läks varsti hoopis ise ette 3:2. Edasi hoiti oma servi kuni kiire lõppmänguni. Siin Narmont vääratas, kaks topeltviga ja ebakindlus löökidel maksis seti. Seega sett Gorlatšile 7:6(3). Seti keskel hakkas Gorlatšit vaevama reielihase vigastus, mis lõi välja juba eilses veerandfinaalis Malõgina vastu.

– Valeria Gorlatš / Foto: Toomas Kuum

Teises setis murdus Narmont seisul 2:2. Ilmselgelt tagakäelöögiga hädas olnud Gorlatš püüdis eeskäe poolelt terav olla ning vältida pikemaid pallivahetusi. Paraku ei hinnanud Narmont olukorda adekvaatselt. Taktikaliselt õigesti mängides ja vastase vigastust ära kasutades olnuks võimalik mängu pööre tuua. Seda ei juhtunud ja nii jõudis Gorlatš resultaadiga 7:6(3) 6:3 finaali.

Turniiritabel.

scroll to top