fbpx
Close

Segased ajad: Rafael Nadal pole otsustanud, kas mängib veel tänavu turniiridel

Rafael Nadal pärast Roland Garrosi võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Värske Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste 13-kordne tšempion Rafael Nadal kurtis ATP koduleheküljele antud intervjuus, et tal on olnud koroonaviiruse perioodiga raske kohaneda.

Nadal on dilemma ees, kas mängida hooaja lõpul ära need võistlused, kus ta planeeris osaleda või võtta paus kuni järgmise aasta Austraalia turniirideni. Kui Nadal mängib tänavu, siis ainult Pariisi Masters 1000 turniiril ja Londonis ATP finaalturniiril.

Koroonaviiruse aeg on Nadalile põhjustanud raskusi, sest tal on olnud vähem võimalusi inimestega suhelda. Ka nüüd, kui ta osaleks Australian Openil, peaks ta reeglite kohaselt enne viibima Rohelisel mandril kahenädalases karantiinis, ehkki väidetavalt on sel ajal kõigil siiski võimalik treenida. Aga “mullis” viibimine on Nadali sõnul talle ebameeldiv ja sel põhjusel ta loobus ka US Openist. “Minu treenerid Carlos Moya ja Rafael Maymo on rohkem harjunud üksindusega, aga mina tahaksin olla rohkemate inimeste seltsis,” ütles Nadal.

Kui kevadel algas koroonaviiruse paus, tekkis Nadalil peagi probleeme nii igavuse kui ka füüsilise seisundiga, sest ta ei saanud piisavalt treenida. “Mu keha reageeris pausile halvasti,” ütles Nadal. “Mul oli päevi, kus ma ei saanud lõpuni treenida, sest organismis tekkis ebameeldiv tunne.” Nadal oli harjunud pidevalt koormustega, aga sunnitud puhkus ei mõjunud hästi. “Päevad tundusid pikemad, kui nad tegelikult olid ja avastasin enda jaoks uuesti mõned unustatud tegevused. Näiteks üle kolme aasta mängisin esimest korda Play Stationil. Lugesin ka pidevalt uudiseid ja vaatasin üsna totraid seriaale, mida ma muidu ei vaataks,” tunnistas Nadal.

scroll to top
Inline
Inline