fbpx
Close

Seekord Iga Swiatek, mitte Maria Sakkari

Iga Swiatek Rooma turniiri võidukarikaga. / Foto: AFP/Scanpix

Kui eelmise WTA turniiri finaalis kohtus Anett Kontaveit Maria Sakkariga (Kreeka), siis Doha WTA 1000 turniiril tuli vastaseks Iga Swiatek (Poola).

Tabelis kõrvuti asetatuna (Sakkari 6. ja Swiatek 7.) mängisid nad täna omavahel poolfinaalis ja mõlemad setid kulgesid samas vaimus. Esimese murde tegi mõlemal juhul Sakkari, aga kokku tegi murdeid rohkem Swiatek (esimeses setis 2:1 ja teises 3:2), kes võitis 6:4, 6:3. Swiatekit aitas väga hea esimese servi õnnestumisprotsent (76) ja murdepallide parem realiseeimine (8st 5 vs 8st 3).

Enne mängu võis Sakkarit pidada kergeks favoriidiks, sest ta juhtis omavahelistes mängudes 3:0 ja kõik need võidud oli ta saanud eelmisel hooajal. Eriti valus oli Swiateki 4:6, 4:6 kaotus Roland Garrosi veerandfinaalis, kus poolatari peeti suurfavoriidiks pärast Rooma turniiri veenvat võitu. Huvitav on ka mainida, et Ostravas, kus Anett jõudis samuti finaali (ja pärast võitis), ootas ta vastast samast paarist, aga siis alistas Sakkari Swiateki.

Peagi kirjutame ka finaali eelloo, aga hetkel on raske öelda, kas tulemus oli Anettile soodne või mitte. Kaotas ju Anett eelmisel aastal kaks korda järjest nii Swiatekile kui ka Sakkarile. Aga hiljem, kui ta juba oli suurepärases hoos, ei saanud ta enam poolatariga kohtuda, küll aga “jäi Anettile jalgu” Sakkari. Seega me ei tea, kas oleks Anett mullu sügisel Swiatekiga sama edukalt mänginud.

scroll to top