fbpx
Close
PAF.ee

Roger Federer võitis sajanda tiitli koos revanšiga

Ja ongi käes Roger Federeri sajanda tiitlivõidu hetk! / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma kõigi aegade edukaim tennisist, praegune seitsmes reket Roger Federer (Šveits) teenis täna oma karjääri sajanda tiitli, kui alistas Dubai turniiri finaalis Stefanos Tsitsipase (Kreeka) 6:4, 6:4.

Võit oli ühtlasi revanš Australian Openil Tsitsipaselt saadud kaotuse eest. Federer läks kohe murdega juhtima ja üldjoontes hoidis oma pallingut kindlalt, kuni ootamatult mängis maha 5:4, 40:0 edu ja Tsitsipas teenis kaks murdepalli. Federer päästis need ja võitis seti. Teises setis Tsitsipas enam murdepalle ei saanudki, kuid Federeril õnnestus taas ainus murre, seekord seisul 4:4.

Federeri käes on lugematu arv meeste tennise rekordeid, kuid ilus number 100 ATP (nende hulgas ka slämmiturniirid) turniirivõitu ei olegi maailmas esimene, sest Jimmy Connors on võitnud 109 turniiri. Kui arvestada, et enne 2003. aastat võitis Federer vähe turniire, siis keskmiselt on ta saavutanud umbes kuus tiitlit hooajal.

Dubais võitis Federer juba kaheksandat korda (2003-2005, 2007, 2012, 2014-2015 ja 2019), lisaks on ta kahes finaalis (2006 ja 2011) kaotanud. See on muidugi turniiri rekord, aga mitte Federeri isiklik tippmark, sest Halles ja Baselis on legendaarne šveitslane võidutsenud 9 korda ja Wimbledonis võrdselt 8 korda.

Kui oleks vaja ennustada, siis Connorsi 109 esikohta Federer ei saa, aga natuke juurde võib ta tiitleid koguda ja ilmselt veel ka tänavu.

Federer ise pidas sajandat turniirivõitu väga oluliseks tähiseks. “See on olnud pikk ja imeline teekond, olen armastanud iga minutit sellest,” sõnas Federer. “See on olnud raske, aga ohverdused on seda väärt ning eks vaatame, palju mul veel paagis kütust on alles. Kuid 100 on igal juhul üks unistuse täitumine.”

Šveitslane lisas, et Connorsi rekordi ületamine pole talle omaette stiimul. “Olen lihtsalt õnnelik, et püsin tervena ning minu ümber on suurepärane tiim ja toetav pere,” ütles Federer. “Iga tähis on oluline, aga tegelikult ma ei ole siin rekordite pärast. See, mida Jimmy tegi, on uskumatu saavutus ja ta peab olema selle üle uhke. Mina olen uhke selle üle, mida ise olen teinud. Täna oli eriline õhtu, et sain mängida Stefanosega ja nägin tennise tulevikku esile kerkimas. See on üks osa teekonnast.”

scroll to top