fbpx
Close

Raskest seisust välja tulnud Mark Lajal siiski kaotas Leedu esireketile

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Mark Lajal võitles kõvasti Gwangju Challengeri veerandfinaalis Ricardas Berankise (Leedu) vastu, kuid kaotas siiski 2:6, 7:6, 3:6.

Esimene sett oli väga lühike ja 28 minutit kestnud mängu jooksul lõppesid punktid enamasti 1-5 löögiga. Berankis oli see, kes dikteeris mängurütmi, ta eelistas riskida ja seda ka tõrjetel. Kuigi eksimusi tuli sisse, ei häirinud need leedulast, sest samas tegi ta ka tõrje äralööke või tõrjus Lajalile pikalt jalgadesse, kust pall enam tagasi ei tulnud. Oluliseks sai siiski fakt, et seisul 1:5, 0:40 päästis Lajal servigeimi ja kuigi sett oli põhimõtteliselt juba läinud, andis see kindlust edaspidiseks.

Teises setis hakkaski mängu iseloom pisut muutuma, aga enne seda andis Lajal üsna kergelt ära servigeimi seisuks 1:2. Seisul 2:3 tekkis Lajalil esimene võimalus murda Berankise serv, kuid teise pallingu tõrje lõi ta võrku. Lajal lõi ka endale käega vastu otsaesist, näidates sellega reaktsiooni. Üks murdepall oli veel, aga siis servis Berankis hästi. Võis karta, et võimalus läks käest, aga nii see polnud. Seisul 3:4 murdis Lajal vastase servi koguni nulliga. Berankis jäi topeltvea tagajärjel 0:30 taha ja siis mängis Lajal kaks väga head punkti.

Lõpuks oli Lajalil hiilgav võimalus sett lõpetada seisul 6:5, kui ta Berankise servil juhtis 40:0. Kuigi oli ka paar pikka pallivahetust, ei saanud Lajal settpallidel kordagi initsiatiivi ja jäi ka tie-break’is 0:3 taha – leedulane võitis kaheksa punkti järjest. Aga ülejäänud tie-break’i mängis Lajal hästi ja kaasa aitas ka paar lihtviga Berankiselt – tulemusega 7:4 viigistas Lajal settide seisu.

Otsustavas setis tekkis esimene võimalus Lajalil, aga seisul 2:2 jäi kaks murdepalli kasutamata, kuigi õigem oleks öelda, et ega Berankis kummalgi punktil võimalusi ei andnud. Seejärel sattus juba Lajal kahes servigeimis hätta ja neist teise kaotaski. Otsustavas setis servis Eesti esireket siiski vastasest kehvemini ja peame patriotismist hoolimata tunnistama, et Berankis oli selles mängus natuke parem. Kui teises setis ei suutnud leedulane algul harjuda pikkade pallivahetustega, mis üha rohkem tekkima hakkasid, siis otsustavas setis olid mehed pikkadel punktidel üsna võrdsed.

Võimalusi muidugi Lajalil oli ja seda näitavad ka kaheksa murdepalli, millest eestlane realiseeris ühe. Kuid ka Berankis ei saanud murdeid lihtsalt kätte – 11st 4. Punktid läksid leedulase kasuks 103:90, milles oma osa oli ka Lajali esimese servi madalal protsendil (48), kusjuures kolmandas setis vaid 44%. Tõsi, Berankis suutis üsna hästi tõrjuda ka Lajali esimest pallingut, mistõttu numbrid justkui näitavad, et esimese servi protsendil polnudki tähtsust, sest Eesti esireket võitis sellelt 62, aga teiselt servilt 60% punktidest. Ässade/topeltvigadega olid mehed viigis, sest Lajali numbrid olid 4/8 ja Berankisel 1/5.

Maailma edetabelis tähendas tänane kaotus, et Lajal langeb vähemalt 15 kohta. Põhjus on selles, et mullu samal nädalal jõudis ta Morelose (Mehhiko) Challengeril poolfinaali. Eesti esireket on praegu jooksvas edetabelis maailma 223. reket, kuid tagant võib veel paar meest mööda minna.

scroll to top