Raskelt tuli, aga siiski: Anett Kontaveit alistas USA tulevikulootuse

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Miami turniiri 2. ringi mängus alistas Anett Kontaveit 17-aastase ameeriklanna Amanda Anisimova 6:3, 1:6, 6:4, aga tänases mängus tundus mitmel korral, et ega seda võitu siit ei tule.

Mängu üldine kvaliteet ei olnud kõrge, lihtvigu tegid mõlemad, ilmselged punktilöögi võimalused jäid ka kasutamata mõlemalt poolt. Kaua aega jäi kohtumisest mulje, et Anett on parem geimide alguses ja Anisimova lõpus. Üldiselt seda tõestavad ka numbrid, aga ei hakka siin neid täpselt välja tooma. Võib-olla ainult murdepallide realiseerimine: Kontaveit 18st 5, Anisimova 11st 5.

Kuid kõik muutus otsustava seti seisul 1:3, kui Anett päästis suurte raskustega oma pallingugeimi. Ei saa muidugi väita, et seis 1:4 tähendanuks võitluse lõppu, aga igal juhul läinuks raskeks. Nüüd aga juhtus nii, et just otsustava seti lõpus võitis Anett kõik tasavägised geimid, milliseid ta enne oli enamasti kaotanud. Esimesel matšpallil veel julgust ära lüüa polnud, aga teise matšpalli lõpetas Eesti esireket kauni äralöögiga. Anisimoval oli viimaseks jäänud geimis ka neli geimpalli, seda enam oli tegemist nö töövõiduga.

Esimeses setis jäi Anett kohe tagaajaja ossa. Seisul 1:3 ta polnudki oma pallingut veel võitnud, küll aga vastase servi murdnud. Edasi hakkas aga ameeriklanna väga palju eksima. Esimese seti pigem Anisimova kinkis kui Anett võitis, aga nagu mainitud, kindlasti ei saa seda öelda kolmanda seti kohta.

Teine sett oli vastupidine: Kontaveidi lihtvigade arv üha suurenes, tundus, et tal ei tule midagi välja. Anisimova ei näidanud hiilgemängu, aga noppis punkte siit ja sealt ning võitis seti veenvalt. Otsustavas setis juhtis ameeriklanna taas 3:1, aga siis tuligi pööre. Tahtejõu ja natuke julgema mängu najal sai Anett selle kohtumise enda kasuks pööratud. Aga olgem ausad: Indian Wellsi turniiril näis Kontaveidi vorm pisut parem.

Servi osas oli Anett vähemalt ühe näitaja poolest üle – ta tegi 4 topeltviga, Anisimova lausa 9. Muud numbrid olid ligilähedaselt võrdsed: näiteks esimene palling õnnestus Kontaveidil 61 ja Anisimoval 59%, esimesest servist punkte teenis Kontaveit 59 ja Anisimova 62%. Kuna mängu üldpunktid olid viigis 106:106, siis polegi ime, et näitajad puha võrdseteks osutusid.

Hea uudis on ka see, et 3. ringis Kontaveit ei kohtu üheksandana asetatud Arina Sabalenkaga (Valgevene), vaid hoopis austraallanna Ajla Tomljanoviciga (WTA 40.), kes täna Sabalenkat võitis 6:3, 6:4. Räägime austraallannast pikemalt siis, kui kirjutame mängu kohta eelloo.