Raisma võitis raske mängu, Glinka jõudis põhiturniirile

– Kenneth Raisma / Foto: Igor Pissarev

ITF World Tennis Touri 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Sozopolis (Bulgaaria) oli täna Eestil ja treener Andres Kuhil hea päev, kui tema õpilased Kenneth Raisma ja Daniil Glinka võitsid.

Raisma (ITF-i edetabeli 615.) esimese ringi mäng kuuendana asetatud ameeriklase Alec Adamsoni (410.) vastu oli ülimalt dramaatiline ja tõi pöördeid nii Raisma kui ka tema vastase kasuks.

Esimeses setis asus Adamson seisul 5:4 servima seti võidule. Kui seni polnud ühe pallingugeimi kaotanud Raismal isegi murdepalli, siis otsustaval hetkel asus ta Adamsoni servil juhtima ja kasutas kolmanda võimaluse. Tie-break’is oli Raisma taga vaid 0:1, edaspidi kulges geim tema taktikepi all ja eestlane võitis 7:4.

Teises setis juhtis Raisma juba kahe murdega 4:1, kui ootamatult toimus mängus teine murrang. Raisma ei võitnudki enam geimigi oma ega vastase servil ja kaotas seti 4:6. Otsustavas setis läks Raisma jälle 4:1 juhtima, tegi aga siis oma servil kolm topeltviga ja kaotas geimi. Kuid seekord sai Raisma allakäigust kohe jagu – ta murdis Adamsoni servi nulliga, hoidis seejärel oma ning võitis kaks ja pool tundi kestnud mängu 7:6, 4:6, 6:2.

Raisma lõi 3 ässa ja tegi 7 topeltviga, esimene serv õnnestus 57%. Esimeselt pallingult teenis Raisma 66% punktidest, ent vastane oli siin märksa kehvem – 57%. Ilmselt Raisma väike paremus just sellest näitajast välja tuligi. Murdepalle võitis Raisma 14st 6 ja Adamson 10st 5.

Glinka (1606.) sai jagu Daniil Tsebrenkost (Ukraina, 2542.) 6:4, 6:0 ning jätkab nüüd põhiturniiril nagu ka Raisma, kuid on esialgu temast ühe ringi võrra taga. Glinka mängust meil statistilisi näitajaid kahjuks pole.

Et päev oleks eestlastele sajaprotsendiliselt edukas, võitsid Raisma/Glinka ka paarismängu esimeses ringis, kus alistasid Iisraeli paari Shahar Elbaz/Gilad Tamar 6:4, 6:2. Kuigi serv polnud Eesti paaril kõige parem (1 äss, 5 topeltviga, esimese servi õnnestumine 56%), võitsid nad esimeselt pallingult 76% ja teiselt pallingult 61% punktidest ning ei kaotanud ühtki oma servigeimi. Murdepalle realiseerisid Raisma/Glinka 5st 3 ja vastased 3st 0.