fbpx
Close

Raisma ja Glinka Andižani turniiri kvalifikatsioonis võidukad

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Kaks Eesti tennisisti alustasid täna Andižanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiril edukalt kvalifikatsiooni – võidukad olid nii Kenneth Raisma kui ka Daniil Glinka.

Raisma (ITF 601.), kes oli valikturniiril asetatud teisena, alistas probleemideta Shohruh Abdumalikovi (Usbekistan, ITF 2018.) 6:2, 6:0. Kuigi Raisma esimese pallingu õnnestumisprotsent (47) jättis soovida, ei takistanud see eestlasel kindlalt domineerimast. Raisma lõi 5 ässa, tegi 2 topeltviga ning võitis oma pallingul 83 ja teisel 65% punktidest. Laitmatult realiseeris Raisma murdepalle – 5st 5.

Glinka (1665.) läks aga kokku endast edetabelis eespool paiknenud Martin Borisjukiga (Valgevene, 1038.) ja võitis 4:6, 7:6, 10:7. Teise setis otsest kaotuseohtu Glinkal ei tekkinud, ka tie-break’is (7:5) ei juhtinud vastane kordagi. Ent otsustavas pikas tie-break’is oli Glinka taga 2:5 ja 5:7. Sellel seisul tegi Borisjuk topeltvea ning seejärel võitis Glinka kaks punkti oma ja siis kaks vastase servil. Glinka lõi 2 ässa ja tegi 4 topeltviga, vastane vastavalt 4 ja 1, ka esimese servi õnnestumisprotsendiga jäi Eesti tennisist alla 51-61. Aga Glinka võitis nii esimesel kui ka teisel servil protsentuaalselt rohkem punkte ja see oligi otsustav.

Üks mäng on Raismal ja Glinkal vaja veel võita, siis nad pääsevad põhiturniirile. Glinka vastane kvalifikatsiooni teises ringis on sarnane tänasega – taas valgevenelane Aliaksande Liaonenka, kelle edetabelikoht (1106.) on ka Eesti tennisisti omast kõrgem. Raisma mängib aga Usbekistani tulevikulootuse (sündinud 2002) Olimžon Nabijeviga, kes pääses turniirile vabapääsmega, sest tal ITF-i edetabelikohta polegi.

Andižanis mängitakse väljas kõvakattel, ilm on hetkel üsna soe (+20), aga kolmapäevaks/neljapäevaks lubatakse vihma ja jahedust (+12).

scroll to top