fbpx
Close

Raisma draama Plaisir’is, Kaul Melillas paarismängu poolfinaalis

– Kenneth Raisma / Foto: ETL/Igor Pissarev

ITF World Tennis Tour turniiridel olid täna meestest võistlustules Kenneth Raisma ja Daniil Glinka, naistest Maria Lota Kaul. Pikemalt peatume Raisma dramaatilisel mängul.

Kui Maria Lota Kaulil oli täna kavas paarismäng, siis Raismal ja Glinkal üksikmäng. Melillas (W15) jõudis Maria Lota Kaul paarismängus koos rumeenlannast partneri Simona Ogescuga poolfinaali. Veerandfinaalis alistati Hispaania paar Leyre Romero Gormaz/Almudena Sanz-Llaneza Fernandez tulemusega 6:1 7:5. Poolfinaalis minnakse vastamisi esimesena asetatud ja samuti Hispaania duetiga Yvonne Cavalle-Reimers/Angela Fita Boluda.

Prantsusmaal Plaisir’i 25,000 USD auhinnafondiga turniiril pidas Kenneth Raisma (ATP 941.) avaringis maha dramaatilise lahingu britt George Loffhageniga (ATP 942.). Mõlemad läbisid põhitabelisse pääsuks kvalifikatsiooni sõela ja ka edetabelikohad on sisuliselt samad. Avasetis kontrollis sündmuste käiku Raisma, murdes kaks korda vastase pallingu ja võites seti 6:3. Teises setis liiguti väga kindlalt oma servi hoides. Alles seisul 6:5 Raismale teeniti esimene murdepall, mis oli ühtlasi ka matšpall! Loffhagen pääses ja draamat jätkus ka kiiresse lõppmängu. Seal jäi meie tennisist küll kaotusseisu 1:3 ja 3:5, ent suutis teenida teise matšpalli (6:5). Seegi jäi paraku realiseerimata, millele järgnes veel ka topeltviga, mis andis punkt-punkti mängus initsiatiivi britile, kes lõpuks pööras seti enda kasuks – 7:6(8). Otsustav sett sarnanes paljuski teisele setile. Väga pikaks venis Loffhageni servigeim seisul 4:4, kus Raisma omas kahte murdepalli, ent taas ujus britt raskest seisust välja. Ja nagu kiuste ka seisul 5:5 jäi Raismal murdepall ära kasutamata (!). Paljude võimaluste kasutamata jätmine Raisma poolt lõi positiivsema fooni otsustava seti kiireks lõppmänguks hoopis vastasele. Nii kahjuks ka läks, et Loffhagen võitis selle kindalt – 7:3 ning kogu mängu seega 3:6 7:6(8) 7:6(3). Loffhageni puhul tuleks esile tuua uskumatuna tunduv fakt – ta võitis kohtumise omamata ühtegi murdepalli! Raismal oli vastu panna kuus murdepalli. Kokku võitis Raisma 113 ja Loffhagen 112 punkti. Statistilised näitajad olid mängijatel üsna võrdsed. Igal juhul väga valus kaotus Raismale… Paarismängus Raisma kaasa ei tee.

Monastiri (M15) turniiril kasvasid Daniil Glinka (ATP 941.) võimalused teise ringi murdmiseks peale tugeva kohaliku tennisisti Skander Mansouri (1. asetus) loobumist, kellega Glinka pidi esialgu mängima. Mansouri asendas kvalifikatsioonist “õnneliku kaotajana” põhitabelisse lisatud sakslane Benedict Henning, kellel ette näidata tagasihoidlik ITF-i edetabeli koht – 2077. Glinka oli seega selle kohtumise vaieldamatu favoriit. Kuid paraku läks hoopis teisiti, Glinka alistus tulemusega 5:7 4:6. Glinka murdis mõlema seti algfaasis vastase servi ja juhtis 4:2. Antud seisudelt läks aga initsiatiiv üle Henningile ja settide lõpus õnnestus sakslasel teistkordselt murda Glinka serv.

Muideks antud turniiril teeb kaasa ka kreeklase Stefanos Tsitsipase vend Petros (ATP 1180.).

scroll to top