Põrgust paradiisi – Arina Sabalenka teekond Ostrava turniiri võiduni

Arina Sabalenka Fed Cupil. / Foto: Fed Cup

Arina Sabalenka (3) alistas kahe valgevenelanna duellis Ostrava turniiri finaali Viktoria Azarenka (4) 6:2, 6:2 ja teenis oma seitsmenda WTA tiitli.

Tegemist oli peaaegu täiusliku revanšiga, sest US Openi 2. ringis oli Sabalenka Azarenkale kaotanud 1:6, 3:6, nii oli ka geimide arv sama. Sabalenka jaoks algas Ostrava turniir tõelise põrguga – teises ringis (esimeses oli Sabalenka vaba) kaotas ta Cori Gauffile (USA) avaseti 1:6 ja oli otsustavas taga kahe murdega 2:5, kuid võitis mängu 1:6, 7:5, 7:6. Veel hullem oli ees veerandfinaalis, kui Sabalenka jäi hispaanlanna Sara Sorribes Tormo vastu taha 0:6, 0:4, aga võitis siis 12 geimi järjest. Saanud karidest üle, oli lõpp juba kergem, poolfinaali tulemus Jennifer Bradyga (USA) 6:4, 6:4 ja täna 6:2, 6:2.

Kuni teise seti keskpaigani polnud Azarenkal isegi ühtki murdepalli, kuid seisul 1:4 ta ühe siiski teenis ja ka realiseeris. Kuid Sabalenka murdis uuesti ja sisuliselt otsustas mängu.

Sabalenka turniirikarjäär on üsna sarnane Naomi Osaka (Jaapan) omale, ehkki valgevenelanna pole erinevalt Osakast olnud edukas slämmiturniiridel. Kuid mõlemat iseloomustavad sagedased mõõnad, aga kui nad laineharjale satuvad, siis võidavad mitu turniiri. Sabalenka on 2018. aasta augustist saadik olnud edukas finaalides, mida ta on võitnud 8st 7. Et aga esimesed kolm finaali oli valgevenelanna kaotanud, siis kokku on ta 11 WTA finaalist võitnud 7.

Tänavu läks Sabalenka sunnitud koroonaviiruse pausile turniirivõitjana, kui ta sai esikoha Dohas, kuid ilmselt vaheaeg talle hästi ei mõjunud, sest augustis ja septembris olid Sabalenka tulemused kahvatud. Aga tarvitses tal vaid raskused üle elada ja ennast kätte võtta, kui tema edu oli muljetavaldav – pole ju lihtne murda Azarenka vastu viis servigeimi.

Maailma edetabelis tõuseb Sabalenka selle võiduga siiski vaid ühe koha – möödub homses tabelis Belinda Bencicist (Šveits) 11. kohale. Serena Williamsist (USA) ja esikümnest on tal puudu 35 punkti.