Poolfinaalis kohtuvad Iga Swiatek ja Coco Gauff

Coco Gauff pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma esireket Iga Swiatek (Poola) astus Roland Garrosis veel ühe sammu Roland Garrosi tiitli kaitsmisele lähemale, kui alistas veerandfinaalis Marketa Vondroušova (Tšehhi, 5) 6:0, 6:2.

Seega mängis Swiatek kolm nulliga setti järjest, sest eelmises ringis oli ta Anastassia Potapovat võitnud 6:0, 6:0. Geime võitis ta järjest 20, sest lisada tuleb 3. ringi mängu viimane ja tänase kohtumise teise seti esimene geim.

“Täiesti ausalt: kõik täna toimis,” ütles Swiatek. “Tundsin, et servisin paremini kui eelmistes ringides ja see ainult lisas enesekindlust. Praegu mängin lihtsalt oma mängu ja kasutan tavapärast taktikat ega pea üle mõtlema.” Vondroušova tõuseb aga järgmisel nädalal karjääri kõrgeimale, viiendale kohale, kui itaallanna Jasmine Paolini üllatuslikult turniiri ei võida. Ent samas teab tšehhitar, et kuu aja pärast Wimbledonis on tal kaitsta 2000 punkti ning tõenäoliselt ta viiendal kohal siis enam ei püsi.

Swiateki vastane poolfinaalis on Coco Gauff (USA, 3), kes kohtusid omavahel ka 2022. aasta Pariisi finaalis. Tookord võitis Swiatek üsna kindlalt 6:1, 6:3, kuid Gauffi tõus siis alles algas, enne turniiri oli ta maailma edetabelis 18. kohal. Seega võiks praegu Gauffi šansse hinnata paremaks kui kaks aastat tagasi, aga favoriit on igal juhul Swiatek.

Gauff alistas täna veerandfinaalis Ons Jabeuri (Tuneesia, 8) 4:6, 6:2, 6:3. Teises setis sai Jabeur veel murde tagasi seisuks 2:3, aga kaotas siis uuesti oma servi ja sellest seisust alates oli Gauff selgelt parem. Asjatundjate hinnangul oli mäng mõlemalt poolt kõrgetasemeline, aga Gauff suutis alates teisest setist olla agressiivsem, kuid samas mitte rohkem vigu teha. Jabeur jäi äralöökidega peale 30:21, kuid see edu tuli peamiselt esimese seti arvelt (12:5).