fbpx
Close

Plakk ja Mölder jõudsid Jelgavas üksikmängu finaali, paarismängu finaalis kolm eestlannat

– Carol Plakk / Foto: Eraarhiiv

ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril Jelgavas on Eestil veel võimalus tuua kolmes mänguliigis võit koju.

Neidude üksikmängus läkski nii, et viiest alustanud Eesti mängijast langes igas ringis üks välja. Poolfinaalist jõudis edasi Carol Plakk (4), kes alistas Elizabete Klavinska (Läti) 3:6, 6:4, 6:3, kuid Liisa Varul (7) kaotas Anastassia Gretškinale (Venemaa, 5) 2:6, 1:6.

Ainsa Eesti noormehena poolfinaali jõudnud Markus Mölder on teatud määral turniiri üllataja. Olles asetatud seitsmendana jõudis ta finaali, kui alistas täna Ivan Paulitšenka (Valgevene) 6:3, 6:2. Finaalis kohtub Mölder Aslanbek Temirhanoviga (Rootsi, 4), kes on maailma juunioride edetabelis 499., aga Mölder 976. kohal.

Kõige paremini on aga Eestil läinud neidude paarismängus. Täna kindlustas oma teise finaalikoha Plakk, kes koos Elisabeth Iilaga (3) alistasid Klavinska ja Stefanija Šabanava (Valgevene) 6:7, 6:4, 10:7. Nad kohtuvad finaalis Anet Angelika Koskeli ja Uma Bakaitytega (Leedu, 2), kes võitsid 6:2, 6:3 Darja Monahhova (Venemaa) ja Nika Novikova (Leedu, 4).

Noormeeste paarismängus langesid aga eestlased poolfinaalis välja – Mölder koos Matthias Uwe Kasega (Kanada, 2) ja Alex-Andre Ojassalu koos Valerijs Vorobjovsiga (Läti, 4).

scroll to top