Pekingi turniiri finaalis kohtuvad Medvedev – Sinner

Jannik Sinner mängib homme hooaja viiendas finaalis, seni on ta kaks finaali kaotanud ja kaks võitnud. / Foto: Getty images/Scanpix

Pekingi ATP 500 turniiril jõudsid tänastesse poolfinaalidesse ainult maailma esikümne mängijad. Oodati Carlos Alcarazi (Hispaania, 1) ja Daniil Medvedevi (2) võite, aga hispaanlasel see ei õnnestunud.

Esimeses mängus ei kaotanud Medvedev ühtki servigeimi, kui alistas Alexander Zverevi (Saksamaa, 8) 6:4, 6:3. Esimeses setis murdis Medvedev vastase pallingu 10. geimis, kui Zverevil ei olnud enam millegagi vastata, aga teises setis kaheksandas geimis, mille järel oli Medvedevil vaja vaid korra pallingut hoida.

Medvedev juhib nüüd Zverevi vastu omavahelistes mängudes 10:7, aga vene päritolu sakslane võitis esimesed neli kohtumist aastatel 2016-2018, mil tema oli esikümne mees, aga Medvedev alles hakkas sinna jõudma. Kuigi Medvedev on tänavuse seisuga Zverevi vastu 4:1 ees, pole sakslane olnud talle kerge vastane. Näiteks kevadel sai Medvedev võidud selliste tulemustega nagu 6:7, 7:6, 7:5 ja 3:6, 7:5, 7:6. Zverev teenis ainsa võidu augustikuus Cincinnatis.

Teises poolfinaalis suutis aga Jannik Sinner (Itaalia, 6) alistada Alcarazi 7:6, 6:1. Erinevalt esimesest poolfinaalist oli siin murdeid palju, näiteks esimese seti seisuks 3:3 olid mõlemad juba murdnud kaks korda. Aga Alcaraz hiljem sellega enam hakkama ei saanud. Muidugi otsustas palju esimese seti tie-break, kus Sinner asus servima pärast kaht minimurret seisul 5:2, kuid kaotas mõlemad punktid. Ent seejärel võitis Sinner kaks punkti vastase servil…

Ka teine sett polnud nii ühepoolne nagu numbrid näitavad, sest Alcarazil oli teises ja neljandas geimis kokku viis murdepalli, ühes neist juhtis ta 40:0. Aga Sinner hoidis servi ja murdis ise Alcarazi pallingu koguni kolmel korral. Murdepallide realiseerimine ütleb palju: Sinner 8st 5 ja Alcaraz 9st 2. Sinner on nüüd ATP edetabelis kindlustanud järgmiseks nädalaks neljanda koha, ehkki vahed kolme järgmisega on väikesed.

Homsete finalistide Medvedevi ja Sinneri vastasseis on maailma esikümnes üks ühepoolsemaid – venelane juhib 6;0 ja ta on kaotanud ainult kolm setti. Kordagi ei ole nad kokku läinud suure slämmi turniiridel. Tänavu võitis Medvedev Sinnerit kahes finaalis – Rotterdamis ja Miamis.

Kui naistel on sel nädalal peetav Pekingi turniir Masters 1000 kategooriaga, siis meestel algab samavääriline turniir homme Šanghais. Seal on 96-line tabel, mis tähendab, et 32 paremat avaringis ei mängi. Seega on ka Medvedevil ja Sinneril aega vähemalt üks päev puhata, sest enne reedet nad Šanghais väljakule ei tule. Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) loobus kogu Hiina turneest, aga kõik ülejäänud TOP20 mehed teevad Šanghais kaasa.