fbpx
Close

Patrick Mouratoglou: Serena Williamsi motivatsioon kerkib pärast naasmist kõrgeimale tasemele

– Patrick Mouratoglou / Foto: Reuters/Scanpix

Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou usub, et tema hoolealune suudab 24 suure slämmi tiitlile veel vähemalt ühe lisada.

Praegu jagab Williams 24 võiduga esikohta Margaret Courtiga (Austraalia), aga üks esikoht veel tõstaks ta ainuliidriks. Mouratoglou on kindel, et Williams naaseb veel tugevamana. “Ma ootan pikisilmi seda aega, millal ta pääseb profiturniirile mängima, sest tean, et tema motivatsioon on kõrgem kui kunagi varem,” ütles treener.

Mouratoglou on optimistlik ka sellepärast, et lapse sünd ei mõjunud Serena mängule. “Ta tuli tagasi kõige kõrgemale tasemele, mängis nelja slämmiturniiri finaalis. Ta ei võitnud küll ühtki, seega on miskit veel puudu,” ütles Mouratoglou.

Huvitaval kombel arvas prantslane, et noorematele mängijatele mõjub paus vaimselt rusuvamalt, kuigi paljud on arvanud vastupidi. “Asi on selles, et noored lähevad iga päevaga paremaks, nad tunnevad, et kogu maailm on nende ees valla. Ja kui ühel päeval võistlused peatatakse, on nad häiritud,” põhjendas Mouratoglou. “Vastupidiselt ei vaja vanemad ja kogenumad mängijad nii palju turniiridel osalemist, et oma taset hoida. Nad on pausidega paremini harjunud.”

Lisame veel, et 13. juunil algab lõpuks Mouratoglou akadeemias turniir, millest võtavad osa mitmed maailma paremikku kuuluvad mehed eesotsas Stefanos Tsitsipase (Kreeka, ATP 6.), Matteo Berrettini (Itaalia, 8.) ja David Goffiniga (Belgia, 10.). Mouratoglou loodab, et üks esikümne mängija saabub veel tema turniirile, aga praegu ei ole veel võistluse koosseis lõplikult paigas.

Mouratoglou plaanis oma akadeemias turniiridega alustada juba maikuus, aga Prantsusmaal püsis koroonaviiruse oht kauem ja seal ei olnud nii vara võimalik tennisevõistlusi taastada.

scroll to top
Inline
Inline