Pärnus algas Tallink Estonian Open, naiste turniiril osaleb ka Kaia Kanepi

– Rahvusvahelised turniirid Pärnus / Foto: ETL

Täna algas Pärnus Tallink Estonian Open, mis hõlmab endas naiste ITF 25 000 USD ja meeste ITF 15 000 USD auhinnafondiga turniire. Traditsiooniliselt viimastel aastatel Pärnus toimuv ITF-i turniir on kohale meelitanud korraliku koosseisu tennisiste. Turniir peetakse Pärnu Kesklinna Tenniseklubi väljakutel (Ringi 14-a).

Naiste üksikmängu kvalifikatsiooni avaringi kohtumistest said edasi ainult kaasmaalased alistanud Eesti tennisistid. 13-st Eesti neiust pääsesid edasi Sofiya Chekhlystova (alistas Anet Angelika Koskeli), Valeria Gorlatš (võitis Kaia Kruusi) ja Polina Ramenskaja (võitis Saara Orava) ning seitsmest alustanud noormehest ainsana Villem Aadamsoo (võitis Carl Bret Parkot). Nemad kõik võistlevad edasi homme põhitabelisse pääsemise nimel.

Pärast üksikmängude kvalifikatsiooni finaale alustatakse paarismängudega. Eestlannadest asuvad võistlustulle alljärgnevad paarid: Maria Lota Kaul/Katriin Saar, Lissi Kubre/Andrea Roots, Valeria Gorlatš/Polina Ramenskaja, Elena Malõgina/Polina Bakhmutkina (Venemaa), Maileen Nuudi/Kamilla Bartone (Läti), Viktoria Kleer Kliimand/Liisa Vehvilainen (Soome) ja Desire Pärn/Valeria Krokhotina (Venemaa).

Meeste paarismängus asuvad võistlustulle Eesti meistrid Vladimir Ivanov/Mattias Siimar, kes avaringis kohtuvad teise Eesti paariga Mark Lajal/Robin Erik Parts (mäng algab mitte enne kella 13:00-i). Lisaks on tabelisse loositud Johannes Seeman/Siim Troost, Carl Bret Parko/Kevin Suvi ja Alexander Georg Mändma/Roni Rikkonen (Soome).

Turniiril lööb kaasa ka Eesti teine reket ja 2017. aasta Estonian Openi võitja Kaia Kanepi, kelle esimene kohtumine toimub teisipäeva pärastlõunal (mitte enne kui kell 15:00) 4. väljakul. Kanepi üksikmängu avaringi vastaseks on 25-aastane britt Sarah Beth Grey (WTA 558).

Võistluspäev algab kell 10. Kohapeal olemas toitlustus, seega on mõnus kasvõi lõunapausil ühildada meeldiv kasulikuga. Tulge omadele kaasa elama!

Naiste turniiri homse ajakava leaid SIIT.

Meeste turniiri homse ajakava leiad SIIT.