fbpx
Close

Palju õnne, Peeter Lamp!

– Peeter Lamp / Foto: Igor Pissarev / ETL

Täna saab 80-aastaseks Eesti teenekas tennisemängija ja treener Peeter Lamp, paljukordne Eesti meister ja NSV Liidu võistkondlik meister.

Peeter on pärit Tartus elanud tenniseperest, kus tuntud mängijad olid ka tema isa Valter ja vend Jüri. Kui Peeter Lamp jõudis juba Eesti noortekoondise künnisele, siirdus ta treenima Tallinna Dünamosse Evald Kree käe alla. Aastatel, mil Eesti võitis järjest kolm võistkondlikku NSV Liidu meistritiitlit (1961, 1963, 1965), kuulus alati võistkonda ka Lamp, algul noorteklassi, aga pärast juba täiskasvanute klassi mängijana.

1960ndatel, mida nimetatakse Eesti tennise kuldseks ajajärguks, jäid väga paljud head tennisistid Toomas Leiuse varju, kuid tänapäeva mõistes oleksid kõik need mängijad olnud hea rahvusvahelise tasemega. Kuid ka Lambil tuli parimatel aegadel läbida mitu valiksõela, esmalt olla Eestis üks paremaid ja siis ka pääseda NSV Liidu koondisse ja teenida välisssõite. 1964. aastal pääses Lamp NSV Liidu noormeeste koondisse, mis võitis Galea karika – tollal kõige väärtuslikum juunioride turniir Euroopas. Aastatel 1967-1974 pääses Lamp viis korda NSV Liidu edetabeli esikümnesse, aga päris kõrgeimasse tippu ei küündinud.

Eesti meistriks üksikmängus on Lamp tulnud kaks korda – 1967 ja 1975. Ilmselt võinuks tiitleid rohkemgi olla, kuid vahepeal kuulus Lamp Nõukogude Armee tenniseklubisse ja seetõttu ei osalenud kõigil meistrivõistlustel. Kokku on Lamp teeninud Eesti meistrivõistlustelt üksikmängus 6 (2+3+1) ja paarismängudes 9 (4+5+0) medalit.

Pärast karjääri lõppu töötas Lamp Nõukogude Armee treenerina Poolas ja Saksamaal, tema käe all käisid harjutamas paljud NSV Liidu koondislased – tihti just enne olulisi turniire Lääne-Euroopas või slämmiturniire. Kui Eesti sai iseseisvaks, naasis Lamp kodumaale ja tegi ka siin edukalt treeneritööd. Aastatel 2008-2015 oli Lamp Eesti Tennise Liidu treener ja Davise karikavõistluste koondise kapten. Aastatel 2013-2014 juhendas ta ka Anett Kontaveiti mängija Eestis viibimise ajal.

Päris rahulikku pensionipõlve Lamp veel ei veeda, sest Eesti tennis vajab endiselt tema teeneid. Kuid vähemalt on Peetril nüüd võimalik mõnda aega Eesti jaheda kliima eest varju minna – koos abikaasaga on tal ka teine kodu Bulgaarias.

Tennisnet soovib lugupeetud ning armastatud tennisistile ja treenerile veelkord palju õnne!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top