Oliver Ojakäär jõudis Egiptuses poolfinaali!

– Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev/ETL

Meeste M15 ITF-i turniiril Sharm El Sheikhis (Egiptus) kohtus täna Oliver Ojakäär (ATP 1145.) veerandfinaalis kolmandana asetatud Saba Purtseladzega (450.) Gruusiast, kes on muideks ka oma riigi esireket.

Eile Kristjan Tamme 16 tugevama hulgas võitnud Oliver Ojakäär alustas kohtumist Purtseladzega hästi. Esimeses setis pikki geime ei mängitud, ainsad murdepallid olidki neljandas geimis Ojakäärul, millest teine õnnestus tal ka realiseerida. Järgmises geimis oli korra seis 40:40, ent meie tennisist hoidis oma pallingut ja kasvatas siis edu 4:1-le. Avasett Ojakäärule 6:3.

Teine sett. Siin läks suuremaks madinaks alles neljandas ja kuuendas geimis. Sellest viimases oli Purtseladzel kasutada ka murdepall, mille Ojakäär päästis. Järgmises geimis jäi omakorda Ojakäärul ära kasutamata kaks murdepalli. Teist korda pääses halvimast eestlane kümnendas geimis (vastasel oli mitu murdepalli). Nii jõuti kiiresse lõppmängu, kus dikteerivamaks pooleks osutus Purseladze. Teine sett vastasele 7:6(2).

Otsustavas setis tundus esialgu, et jätkub varasem stsenaarium. Kuid läks teisiti. Peale servimurde tegemist neljandas geimis läks Ojakäär oma teed ja võitis otsustava seti veenvalt 6:1! Seega mängib Ojakäär homme poolfinaalis ja jätkab jahti turniiri võidule. Hoiame talle pöialt!

Poolfinaalis kohtub Ojakäär teisena asetatud kohaliku tennisisti Mohamded Safwatiga (361.), kes alistas veerandfinaalis sakslase Kevin Humfpneri 6;2, 6:4. Kogenud Safwat on 33-aastane ja olnud maailma edetabelis koguni 130. positsioonil (2020).