Päikselises Kadriourus jätkusid noorte meistrivõistlused

– Eesti noorte meistrivõistlused / Foto: ETL

Tallinnas Kadriorus peeti esmaspäeval noorte tennise meistrivõistluste kolmas võistluspäev. Selgusid parimad nende U12 noorte tennisemängijate seast, kes üksikmängu avaringis olid sunnitud tunnistama vastase paremust, ehk lohutusturniiride võitjad.

U12 tütarlaste lohutusturniiril oli edukam Sofia Holst (Maare Sport), kes finaalis võitis Nora Olivia Adamsoni (FVTA) 8:4. Üksikmängu põhiturniiril suuri üllatusi polnud ning medalite jaht jätkub homme veerandfinaalidega, kuhu tagasid pääsu kuus asetatud mängijat.

Paarismängudes saatis samuti edu paigutusega paare. Teisipäeval kohtuvad nelja parema paari seas Kiira Paškov (Tondiraba TK)/Eleanora Roos (Altius TK) – Sofia Holst/Laura Staalfeldt (EKSM) ja Hanka Mühlberg (MK Tenniseklubi)/Rebecca Toomesoo (Pärnu Kalevi TK) on vastamisi Mirjam Ränkeli (MK Tenniseklubi)/Jasmine Šeiniga (USTA).

Poiste U12 lohutusturniiril oli kõigist peajagu üle Konrad Punger (MK Tenniseklubi), vaid finaalis laskis noormängija jala sirgeks ning lubas treeningkaaslasel Anders Erik Bergströmil matši põnevaks ajada. Varasemas kolmes kohtumises kokku vaid ühe geimi loovutanud Punger jäi lõpuks peale 8:6.

Ka selle vanuseklassi poistel peavad asetused kenasti paika, sest kaheksa parema hulka jõudsid kõik paigutusega mängijad. Sama kehtib ka paarismänguturniiri kohta, kuigi esimesena asetatud Edwin Averjanov (TC2000)/Kristofer Karis (MK Tenniseklubi) pidid veerandfinaalis üle elama korraliku ehmatuse ja pääsesid nelja sekka üle noatera. Tugevat vastupanu osutasid Klim Paškov (Tondiraba TK)/Nikita Smirnov (MK Tenniseklubi). Favoriidid siiski võitsid 6:4, 4:6, 11:9.

Seega kohtuvad homsetes poolfinaalides Averjanov/Karis (1.asetus)– Robin Lucas Sirk (MK Tenniseklubi)/Tair Usmanov (Pärnu Kesklinna TK) (3.asetus) ning Anders Erik Bergstörm/Renaldo Suursoo (Toomas Suursoo TK) (4.asetus) – Ken Ink/Luukas Raudkivi (mõlemad USTA, 2.asetus).

U16 tütarlaste seas oli üks tänaseid oodatumaid kohtumisi Laura Rahneli (Pärnu Kalevi TK) ja Grete Gulli (Saaremaa TK) vahel, kahjuks otsustasid korraldajad selle paigutada mitte just kõige publikusõbralikumale väljakule. Kadriorus viibinud ning kohtumist taamalt silmi pingutades jälginud tennisefännide sõnul võis Rahneli ja Gulli kohtumist Brit Martini puudumisel pidada U14 tüdrukute finaali peaprooviks. Rahnel näitas matšis üles rohkem enesekindlust ning kehtestas end paremini.  Kolmesetiline, üsna hüplik põnevik päädiski 6:2, 2:6, 6:2 Pärnu tütarlapse võiduga.

Rahnel rääkis mängujärgselt, et teise seti kaotus oli tingitud eelkõige vastase survest ning taktikamuutusest. „Teises setis surus Gull mind kõrgete joonepallidega tagajoonest kaugele ning mu pallid jäid lühikeseks, Grete kasutas seda oskuslikult ära ja lõi need maha. Kolmandas setis tal enam sellist jaksu ei olnud ning mängisin oma agressiiivset mängu. “Homse veerandfinaali vastase Karola Suviste kohta arvas heas hoos olev Pärnu tüdruk, et Suviste stiil peaks talle sobima. „U16 turniiril tahan anda endast kindlasti maksimumi ega hoia midagi spetsiaalselt nädala teises pooles algavaks U14 turniiriks,“ lisas Rahnel.

Põnevaid lahinguid oli teisigi, Anna Maria Tottrup (EKSM) mängis kilgeterohkes kohtumises üle Victoria Maria Mändma (EKSM) 2:6, 6:3, 7:5 ja Anette Klettenberg (TC 2000) lülitas samuti kolmevaatuseliseks draamaetenduseks kujunenud matšis välja turniiri viienda paigutuse Aurelia Riga (Tallink City SK) 6:3, 3:6, 7:6 (6).

Kuni kuueteistaastaste neidude paarismängu poolfinaalides  jätkavad kõik paigutusega paarid. Omavahel lähevad kokku Elisabeth Iila(EKSM)/Andrea Roots (TCSK)- Victoria Maria Mändma/Desire Pärn (Pärnu Kalevi TK) ning Grete Gull/Mariela Pluutus (EKSM) – Laura Rahnel/Liisa Varul (MK Tenniseklubi)

U16 poiste üksikmänguturniiril pidasid tulise lahingu Georg Strasch (USTA) ja Villem Aadamsoo (EKSM). Esimeses setis hiilgavat mängu näidanud Strasch andis teises setis pisut järele ning sellest piisas, et seisult 6:1, 2:6 otsustati edasipääseja kolmandas setis. Seal oli Strasch taas kindlam 6:1.

Straschi sõnul tõi talle võidu stabiilsem mäng. „Olin stabiilsem. Teine sett…no kogu aeg ei saa ka nii hästi mängida, nagu esimeses, samas ka selg andis tunda,“ rääkis pärast teist setti meditsiinilist pausi kasutanud noormängija. Kuuendana asetatud Strasch ütles, et usub edusse ka teisipäevases kohtumises Markus Kristofer Sinivee (Tondiraba TK, 4.asetus) vastu.

U16 segapaarismängu turniiril mängisid ennast finaali esimene paigutus ja kindel favoriit, MK Tenniseklubi paar Oliver Ojakäär/Liisa Varul, kes alistasid nelja parema hulgas Georg Strasch/Grete Gulli 6:1, 6:4 ja asetamata duo Pärnu Kalevi TK-st Erko Nigula/Desire Pärn. Viimased näitasid poolfinaalis hingestatud võitlusvaimu ning alistasid teisena asetatud paari Markus Mölderi (MK Tenniseklubi)/Andrea Roots (TCSK) 2:6, 6:3, 10:4.

Homme jätkatakse paarismängudega ning mängitakse ka üksikmängude U12 ja U16 veerandfinaalid.