fbpx
Close

ENMV U16 noormeeste lohutuse võitnud Erko Nigula oma mänguga rahule ei jäänud

– Erko Nigula / Foto: ETL

Eesti noorte tennise meistrivõistlused Kadriorus U12 ja U16 vanuseklassile on jõudmas lõppfaasi. Teisipäeval selgusid vanemas vanuseklassis lohutusturniiride võitjad ning üksikmängude poolfinalistid.

Teisipäeva ennelõunal selgitati U16 lohutusturniiride võitjad. Neidude finaalis alistas Emma Namnieks (TC2000) Alissia Aleksandra Kivi (EKSM) äärmiselt tasavägises mängus 9:7.

Noormeeste lohtutuse finaalis mängis Erko Nigula (Pärnu Kalevi TK) ootamatult kergelt üle Gleb Paškovi (Tondiraba TK) 8:2.

Vaatamata lohutusturniiri võidule Pärnu poisile see lohtutust ei pakkunud ning oma esitusega ta rahule ei jäänud. „Kaotus Moosarile jääb kripeldama (Nigula kaotas Romet Moosarile (Tondiraba TK) U16 poiste avaringis kolmes setis). Kuidagi ei istunud see mäng, valisin vist vale taktika, oleksin pidanud selle matši võitma.“ sõnas Nigula. 

Nigula mängis täna ka noormeeste paarismängu poolfinaalis koos Villem Aadamsooga (EKSM) Oliver Ojakääri/Markus Mölderi (mõlemad MK Tenniseklubi) vastu. Eesti meistrikulla peale lähevad ülehomset finaali mängima tartlased, kes olid poolfinaalis kindlalt paremad 6:1, 6:1.

Nigula lisas, et loeb U16 turniiri ebaõnnestunuks, kuid usub, et parimad ajad on ees. Roland Kvelsteini käe all viis korda nädalas treeniv Nigula kinnitas, et sihid on kõrged ning näeb selle nimel igapäevaselt vaeva. „Käesoleva nädala lõpus algavaks U18 siiski suuri ootusi ei ole. Noh, sain juba U16 esimeses ringis tappa,“ oli Nigula edu suhtes U18 turiiril skeptiline. Kolmapäeval ootab Nigulat koos klubikaaslase Desire Pärnaga aga segapaari finaal, kus vastaseks ei keegi muu kui Ojakäär/Liisa Varul (Mk Tenniseklubi). Seega on noormeeste lohutusturniirivõitja Nigula kindlustanud endale ENMV-telt juba kaks medalit.   

Teises paarismängu poolfinaalis alistasid Matthias Uwe Kask (USTA)/Robert Raag (Kadrioru TK) Tondiraba TK paari Richard Martell Eek/Markus Kristofer Sinivee 6:4, 6:4.

Tütarlaste üksikmängu veerandfinaali tulisemaks lahinguks oli Karola Suviste ja  Laura Rahneli (mõlemad Pärnu Kalevi TK) vaheline kohtumine. Pärast ligi kolme tunnist maratoni pani oma paremuse maksma Suviste 4:6, 6:2, 7:5 ning kohtub homses poolfinaalis Elisabeth Iilaga. Teises poolfinaalis on vastamisi Liisa Varul – Mariela Pluutus (EKSM)

U16 noormeeste üksikmängu poolfinaalipaarid on Ojakäär – Sinivee ja Kask – Mölder.

U12 vanuseklassi tüdrukute seas lunastasid pääsme paarismängu lõppvaatusele Kiira Paškov (Tondiraba TK)/Eleanora Roos (Altius TK) ja Mirjam Ränkel (MK Tenniseklubi)/Jasmine Šein (USTA). Esimesed olid poolfinaalis kindlalt üle Sofia Holstist (Maare Sport)/)/Laura Staalfeldtist (EKSM) 6:1, 6:2 ning teised Hanka Mühlbergist (MK Tenniseklubi)/Rebecca Toomesoo (Pärnu Kalevi TK) 6:3, 6:3.

Kolmapäevastes üksikmängu poolfinaalides on vastamisi Marie Johanna Lapimaa (Altius TK) – Laura Staalfeldt ning Paškov – Roos.

Poiste U12 paarismängufinaali mängisid end USTA duo Ken Ink/Luukas Raudkivi, kes nelja parema seas olid üle Anders Erik Bergstömist (MK Tenniseklubi)/Renaldo Suursoost (Toomas Suursoo TK) 6:0, 6:2 ning Edwin Averjanov (TC 2000)/Kristofer Karis (MK Tenniseklubi), kes märksa tasavägisemas mängus võitsid Robin Lucas Sirki (MK Tenniseklubi)/Tair Usmanovit (Pärnu Kesklinna TK) 3:6, 6:1, 10:7.

Üksikmängu poolfinaalides kohtuvad Averjanov – Suursoo ja Karis – Ink.

Medaliheitlusi alustatakse kolmapäeval Kadrioru Tennisekeskuses kell 10:00.

Kõik ENMV tulemused leiad siit.

scroll to top