Paf Openil said Tamm ja Ivanov raske võidu

– Kristjan Tamm sai väärt võidu Paf Openil / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kolmapäeval on Pärnu Paf Openil võistlustules kuus eestlast. Eile kindlustas juba endale pääsu teise ringi Daniil Glinka.

Esimestena tulid platsile Mattias Siimar, Alexander Georg Mändma, Vladimir Ivanov ja Kristjan Tamm. Mändmale ei andnud kaheksandana asetatud Vasil Kirkov (USA, ATP 580.) mingeid šansse ja võitis ülikindlalt 6:1 6:0.

Samaaegselt Mändmaga mänginud Mattias Siimar (ITF 2514.) näitas seevastu head minekut, saades veenvalt jagu soomlasest Roni Mikael Hietarantast (ATP 1860.) 6:3 6:2.

Vladimir Ivanovil ja Kristjan Tammel oli aga oluliselt pikem tööpäev. Ivanov (ATP 730.), kes oli soomlase Eero Vasa (ATP 1158.) vastu favoriit, alustas mängu kehvalt ja nii tuli üllatuslikult ühepoolne avaseti kaotus – 1:6. Teine sett kulges geim-geimilt heitluses, kuni Ivanov tegi olulise servimurde seisul 6:5. Siinkohal tuleks lisada, et Ivanovil oli ka varem võimalusi Vasa serv murda, ent need jäid kasutamata, mistõttu püsis suur pinge seti lõpuni. Seda talus noateral kõndinud Ivanov paremini ja see kajastus lõpuks ka otsustava seti tulemuses. Selle võitis Ivanov juba “kuivalt” – 6:0. Kogu mäng seega talle tulemusega 1:6, 7:5, 6:0.

Tõelise maiuspala pakkusid Kristjan Tamm (ATP 745.) ja neljandana asetatud austerlane Alexander Erler (ATP 482.). Ei saa öelda, et tänu asetusele ja kõrgemale edetabelikohale oleks Erler suursoosik selles kohtumises olnud, ent viis ITF-i tiitlit Tamme ühe vastu räägivad iseenda eest. Äsja toimunud Viini ATP turniiril pääses Erler vabapääsmega põhiturniirile, kus ta avaringis andis lahingu kanadalasele Vasek Pospisilile (ATP 73.), kaotades mängu alles kolmesetilise lahingu järel.

Avasetis jäi Tamm küll kohe 0:2 taha, ent parandas kiirelt vea ja nii liiguti kuni seisuni 5:5. Väga hea geimi mänginud Tamm murdis austerlase servi ja asus ka järgmises geimis oma pallingul 30:0 ette ning tundus, et setivõit on vormistamise küsimus. Paraku läks teisiti ja seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Kiires lõppmängus oli Tamm kogu aeg sammukese ees ja Erler tagaajaja rollis. Setivõit meie mehele 7:6(4).

Teises setis oli Erler veidi kindlam ja realiseeris kahest murdepallist ühe, millest piisas selle võitmiseks tulemusega 6:4. Tamm ei teeninud ühtegi murdepalli, kuigi 40:40 seis Erleri servil oli tablool mitu korda. Seti teises pooles jäi Tamm ehk veidi passivseks oluliste punktide mängimisel ja vastane sai kasutada oma tugevat eeskäe lööki.

Otsustav sett. Kohe esimeses geimis pidi Tamm pareerima murdepalli, kuid alates sellest hetkest järgnes periood, kus Tamm kontrollis sündmusi väljakul. Tasuks eduseis 3:0 ja 4:1. Erler suutis end siiski koguda ja vähendas vahet 4:3-ni. Järgmises, mängu pikimas geimis õnnestus Tammel Erleri serv veel kord murda ja asuda juhtima 5:3! Et draamat siin vähe veel poleks, lasi matšivõidust kahe punkti kaugusel olnud Tamm vastasel taas seisu tasakaalustada (5:5). Mõlema mehe närvid oli viimseni pingul ja kogu kohtumise saatuse otsustas kolmanda seti kiire lõppmäng. Tamm jäi siin ohtlikult taha 0:3, ent mängis edasi julgelt ja see tõi lõpuks edu – 7:5. Tulemuseks väärt võit tugeva austerlase üle 7:6(4), 4:6, 7:6(5)!

Tammele tõi edu eelkõige stabiilsem serv, tema teine serv oli samuti märska ohtlikum ning tõrjetel oli eestlane agressiivsem. Erleri mäng baseerus liigselt eeskäelöögile ja seetõttu oli ka tema mängutaktika läbinähtav.

Statistikat (eespool Kristjan Tamme näitajad): ässad 11-2, topeltvead 2-5, 1. servi õnnestumise protsent 59%-64%, 1. servilt võidetud punktid 69%-75%, 2. servilt võidetud punktid 52%-40%, murdepallide realiseerimine 4/6-5/11, kokku punkte 119-120.

Eesti tennisistidest on täna püüdmas kohta teises ringis veel Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma.