Paf Openi paarismängus alistasid Glinka ja Saar veerandfinaalis teisena asetatud paari

– Karl Kiur Saar ja Daniil Glinka / Foto: Toomas Kuum

Paf Openi paarismängude veerandfinaalides käis platsil mitu Eesti tennisisti. Esimesena ja edukalt tuli võitjana välja Vladimir Ivanov koos venelasest partneri Maxim Ratniukiga.

Ivanov/Ratniuk alistasid Yanais Laurent (Prantsusmaa)/Lukas Mugaviciuse (Leedu) 6:4 3:6 10:7. Servimurdeid nähti mõlemas setis vaid üks ja see sai määravaks. Otsustavas setis läksid Ivanov/Ratniuk kohe alguses paari puntkiga ette ja kuigi see edu hakkas kiire lõppmängu edenedes sulama, suudeti ikkagi säilitada külma närvi ja võita 10:7.

Robin Erik Parts/Siim Troost mängisid südikalt Luca Castelnuovo (Šveits)/Vasko Mladenoviga (Bulgaaria), ent vastu tuli ikka võtta 3:6 4:6 kaotus.

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saare mäng turniiril teisena asetatud paari Vladyslav Manafovi (Ukraina)/Dmitri Myagkovi (Venemaa) vastu oli ülimalt tempokas ja võrdne. Manafov on paarismängu maailma edetabelis 162. kohal ja võitnud paarismängus mitukümmend turniiri, mistõttu oli võtmeküsimus kui hästi talle assisteerib nooruke Myagkov. Meie mehed üritasidki igal võimalikul juhul mängida Myagkovi peale, sest Manafov vigu praktiliselt ei teinud. Kõige tähtsamal hetkel aga vääratas just Manafov – esimese seti kiires lõppmängus seisul 5:6 lõi ta volle võrku.

Teises oli  mõlemal paaril murdepalle, aga otsustavaks sai geim seisul 3:3, kui eduseisult 40:15 loovutasid vastased oma servi. Väga hea esitusega hiilgas selle geimi lõpus Glinka. Sellest piisas ja kogu mäng meie paarile 7:6(5) 6:4.

Kristjan Tamm ja britt David Quayle pidasid samuti kõva lahingu maha soomlaste Otto Virtaneni ja Masi Sarpolaga. Virtanen on selle aasta Wimbledoni noorteturniiri võitja paarismängus. Sama saavutus, millega on saanud hakkama Kenneth Raisma. Esimene sett soomlastele 7:5. Teises setis omasid Tamm/Quayle seisul 5:4 neli settpalli ning kiires lõppmängus juhiti veel 5:3, ent lõpuks tuli ka teine sett loovutada 7:6(7).