fbpx
Close

Paarismängu esisaja naisest saab Eesti tennisist

Ingrid Neel (vasakul) koos paarilise Elixane Lechemiaga 2021. aasta Clevelandi turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Paarismängu maailma edetabelis 79. kohal asuv Ingrid Neel hakkab alates selle nädala reedest mängima võistlustel Eesti lipu all.

Uudis, et Neel kuulub Billie Jean King Cupi turniirile sõitvasse Eesti koondisse, ilmus meie ajakirjanduses juba mitu päeva tagasi, aga tegelikult on need kaks uudist omavahel seotud. Nagu ütles Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint, ei oleks Neel saanud kuuluda Eesti koondisse, kui ta ei mängiks Eesti lipu all.

Kuigi Neel näib ka üsna eestipärane nimi, on Ingrid selle saanud siiski ameeriklasest isalt. Ingridi vanaema kandis neiupõlvenime Vaga ja USA-s abielludes sai nime Neel.

Noorteklassis oli praegu 24-aastane Neel ka tugev üksikmängija (juunioride maailma edetabeli 27.), kes 2014. aastal jõudis maineka Orange Bowli turniiri finaali. Kuid pärast ülikoolis õppimist profitennisesse naastes sai Neel aru, et paarismängus on tal rohkem võimalusi tippu jõuda. Nüüdseks on Neel paarismängus võitnud ka ühe WTA turniiri (Bogota, 2021) ja 12 ITF-i turniiri (neist viimase tänavu veebruaris Mehhikos W60 võistlusel).

scroll to top