“Õnnelik kaotaja” Mark Lajal sai põhiturniiril kindla võidu

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Kirjutasime Tennisneti eilses loos võimalusest, et Mark Lajal võib saada Bergamo Challengeril “õnneliku kaotajana” (lucky loser) põhitabelisse, kuigi ta kvalifikatsiooni teises ringis kaotas. Täna selgus ootamatult, et nii läkski ja Lajal alustas võiduga!

Ootamatu oli juhtunu seetõttu, et eileõhtuse seisuga pääses ainsa õnneliku kaotajana põhiturniirile kvalifikatsioonis esimesena asetatud prantslane Ugo Blanchet, aga alles täna ennelõunal lisati ka Lajali nimi, sest kuuendana asetatud itaallane Giulio Zeppieri loobus viimasel hetkel.

Lajali vastaseks tuli kvalifikatsioonist edasi pääsenud hollandlane Jelle Sels, kes oli lülitanud välja just Blanchet’. Nüüd aga alistas Lajal Selsi koguni 6:3, 6:2. Tulemus on praegu loogiline, sest Sels asub maailma edetabelis 548. kohal, aga ta oli alles mullu novembris 127. reket. Paraku on Selsil tänavune hooaeg täielikult aia taha läinud ja nii ta edetabelis langeski.

Lajal tegi esimese murde teises geimis ja sellest piisas avaseti võitmiseks. Teises setis võitis Lajal seisult 1:1 kolm tõrjegeimi järjest, aga vahepeal kaotas ka ühe oma servi, mistõttu seis oligi 6:2. Eesti esireket realiseeris väga hästi murdepalle (5st 4) ja oli üsna hea ka servil: 5 ässa, esimese servi protsent 67 ja esimeselt servilt võidetud punkte 82%.

Teises ringis tuleb Lajalile vastu seesama Blanchet, kes Selsile kaotas. Kaks õnnelikku kaotajat selgitavad omavahel veerandfinaali pääseja!

Muide, tänavu kevadel juhtus selline lugu, et sakslane Jan-Lennard Struff pääses õnneliku kaotajana lausa Madridi Masters 1000 turniiri finaali, kus kaotas Carlos Alcarazile. Lajal võiks ju sama vähemalt korrata! Sellega ta lööks üle ka Jürgen Zoppi, kes on Bergamos kolm korda poolfinaali jõudnud, kusjuures viimati 2018. aastal, kui ta kaotas poolfinaalis tulevasele maailma esikümne mehele ja Wimbledoni finalistile Matteo Berrettinile.